Sergio Agüero je dosegel že 182. zadetek v Premier ligi in je na četrtem mestu večne lestvice. Vodi Alan Shearer z 260 goli, drugi je Wayne Rooney (208), tretji pa Andy Cole (187). Foto: Reuters

Izbranci Pepa Guardiole si lahko že v nedeljo zagotovijo naslov, če bo Manchester United doma izgubil proti Liverpoolu. Naslednjo soboto na stadion Etihad prihaja Chelsea. Zmaga za City bi tudi pomenila potrditev naslova.

Motivirani gostitelji so imeli prvo veliko priložnost po pol ure, ko je Christian Benteke prišel do strela iz bližine, vratar Ederson pa je bil na pravem mestu. Gabriel Jesus je v 36. minuti zatresel mrežo, vendar je stranski sodnik zaradi prepovedanega položaja takoj dvignil zastavico.

Ferran Torres je potrdil zmago Cityja. Foto: Reuters

Agüero in Torres zadela v razmiku 83 sekund
V 57. minuti je Benjamin Mendy z leve strani podal pred vrata, kjer si je Sergio Agüero mojstrsko zaustavil žogo in jo z desnico poslal pod prečko. Argentinec, ki je pred devetimi leti v zadnji minuti sodnikovega dodatka priigral naslov prvaka, bo po koncu sezone zapustil City po izjemnem desetletju.

Crystal Palace se še ni pobral, ko je 83 sekund zatem Ferran Torres odločil srečanje na Selhurst Parku. Z natančnim strelom z roba kazenskega prostora je ukanil vratarja Vicenteja Guaito. V 62. minuti je Raheem Sterling zadel še notranji del vratnice. Crystal Palace je bil nemočen in lahko bi doživel še precej višji poraz.

"Zdaj lahko počasi začnemo zlagati penino v hladilnik. Ni še čas za odpiranje, vsekakor pa lahko že razmišljamo o tem trenutku. Premier liga je skoraj že v naših rokah," je bil navdušen Guardiola, ki je še posebej pohvalila Agüera: "Izjemen gol po sijajni akciji. Zelo sem srečen, da se je vrnil po številnih poškodbah, res je velik igralec. Sergio je tudi velik človek, obožujem ga."

V sredo po finale Lige prvakov
Manchester City je prejšnjo nedeljo že osvojil ligaški pokal, naslednji veliki cilj je finale Lige prvakov. V sredo bodo sinjemodri gostili PSG, izhodišče je po zmagi na Parku princev z 2:1 odlično.

21-letni Kai Havertz je pravi dragulj nemškega nogometa. V Premier ligi je potreboval nekaj časa, da se je privadil na višji ritem. V Leverkusnu ga zelo pogrešajo. Foto: Reuters

Havertz odločil na Stamford Bridgeu
Chelsea je odpravil Fulham z 2:0. Modri so naredili velik korak proti Ligi prvakov tudi v naslednji sezoni.

Na Stamford Bridgeu je v 10. minuti zadel Kai Havertz, ki je po podaji Masona Mounta prišel sam pred Alphonsa Areolo in ga spretno matiral.

V 49. minuti je udarila nemška naveza. Timo Werner je v idealnem trenutku poslal žogo v prazen prostor, Havertz se je izognil prepovedanemu položaju in iz bližine povišal na 2:0.

Fulham zdaj nima več realnih možnosti za obstanek. Naslednjo sezono se s Sheffield Unitedom in West Bromwichem seli v Championship.