S tem strelom je Erling Haaland dosegel enajsti prvenstveni zadetek. Foto: EPA

Sinjemodre je že v 55. sekundi v vodstvo popeljal Jack Grealish. V akciji sta sodelovala Kevin de Bruyne in Phil Foden, ki je podal žogo do Grealisha, ta pa jo je z nekaj metrov pospravil za hrbet vratarja Joseja Saja.

V 16. minuti je na sceno stopil Haaland, ki je premagal Saja s strelom z roba kazenskega prostora. Nezaustavljivi Norvežan je dosegel gol na sedmi tekmi zapored. To je že njegov enajsti prvenstveni zadetek in 14 v desetih nastopih, odkar je prišel v Manchester City.

Delo gostom je olajšala izključitev Nathana Collinsa v 33. minuti po prekršku nad Grealishem.

23. gol Cityja na osmih prvenstvenih tekmah je bilo delo Fodna, ki je sredi drugega polčasa po podaji igralca tekme de Bruyneja dokončno zapečatil usodo Wolverhamptona.

Hat trick rezervista Sona

Z Manchester Cityjem se je po večernem dvoboju točkovno izenačil Tottenham, ki je s 6:2 odpravil zadnjeuvrščeni Leicester. Spursi so neporaženi v Premier ligi od 16. aprila. Eden izmed junakov je bil Korejec Son Heung-min, ki je v igro vstopil v 59. minuti in dosegel tri gole v razmiku 14 minut. To je prvi hat trick rezervista v zgodovini Tottenhama in prvi v Premier ligi po letu 2015, ko je podoben podvig uspel Stevenu Naismithu v dresu Evertona.

Nogometaši Arsenala ostajajo na vrhu Premier lige. Foto: Reuters

Arsenal še naprej ne popušča

V Brentfordu je gostoval Arsenal, ki si je že do polčasa priigral lepo prednost. Topničarje je v vodstvo v 17. minuti popeljal William Saliba, ki je žogo od vratnice z glavo poslal v mrežo, po slabe pol ure igre je vodstvo podvojil Gabriel Jesus. Ta je izkoristil lepo podajo Granita Xhake v šestnajsterec, žogo je poslal pod prečko, vratar David Raya je bil povsem brez moči. Gostitelji pravzaprav nikoli niso imeli resnih možnosti za ugoden izid, že na začetku drugega polčasa je zadnji žebelj v njihovo krsto zabil Fabio Vieira, ki je s krasnim strelom z razdalje postavil končnih 3:0.