Haris Vučkić je v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Moldavije, v drugem še enkrat. Foto: Reuters

Junak srečanja je bil 28-letni Ljubljančan Haris Vučkić. Nogometaš, ki si kruh služi pri Realu iz Zaragoze, je v odlični strelski formi, na zadnjih treh reprezentančnih tekmah se je petkrat vpisal med strelce. Tokrat je dosegel hat-trick, dvakrat je bil natančen z bele točke.

Slovenija in Moldavija sta se sicer pomerili že septembra, takrat je zmagala prva z 1:0. Slovenci so sicer dobili tudi preostala medsebojna obračuna z Moldavci.

Na drugi tekmi v skupini Grčiji doma ni uspelo streti odpora Kosova, tako da je Slovenija zdaj na lestvici skupine sama na vrhu z 10 točkami, 8 jih imajo Grki, 2 Kosovo in 1 Moldavija.

Sandi Lovrić je takole dosegel svoj prvi zadetek v reprezentančnem dresu. 22-letnik, ki je bil rojen v Lienzu, je krstni nastop v slovenskem dresu opravil na prijateljski tekmi proti San Marinu, na svojem drugem je vezist Lugana že zatresel mrežo. Morda tudi s kančkom sreče. Foto: Reuters

Lovrić in Vučkić v polno
Tekma bi zagotovo dobila drugačen ton, če bi gostiteljem uspelo zatresti mrežo Jana Oblaka že v 4. minuti srečanja, a je po predložku Eugeniuja Cociuca iz kota neposredni strel Iona Nicolaescuja slovenski čuvaj mreže zaustavil. To je bila pravzaprav edina omembe vredna akcija Moldavcev v prvem polčasu, Slovenci so bili precej podjetnejši. Že štiri minute pozneje so varovanci Matjaža Keka povedli. Damjan Bohar je z desne strani pred vrata poslal nizko podajo, ki jo je v krstni zadetek za reprezentanco pretvoril Sandi Lovrić. Sledilo je obleganje domačih vrat in šov vratarja Stanislava Namasca, ki je svojo reprezentanco s pomembnimi obrambami držal v igri. Najprej je v 16. minuti ubranil strel Benjamina Verbiča, sledila je serija obramb v 23. minuti, slabih deset minut pozneje se je moral izkazati še po poskusu Harisa Vučkića, ki je z lepo dvojno podajo z Verbičem izigral moldavijsko obrambo.

V 37. minuti je moral Namasco vendarle znova po žogo v svojo mrežo – tokrat po strelu z bele točke. Prekršek za najstrožjo kazen je nad Verbičem zakrivil Igor Armas, z 11 metrov je vratarja v napačno smer poslal Vučkić. Ta se je med strelce vpisal še drugič pet minut pozneje, ko je po lepi akciji Lovrića in Boharja z levico ob drugi vratnici zatresel prazno mrežo. 0:3.

Haris Vučkić in Damjan Bohar sta poskrbela za tretji gol na tekmi. Bohar kot podajalec, Vučkić kot strelec. Foto: Reuters
Sorodna novica Kek: Fantje me navdušujejo z razigranostjo in hkrati z zrelostjo

Vučkićev hat-trick v 55. minuti
Prevlada Slovenije se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, v 7. minuti nadaljevanja je bil Vučkić po lepi globinski podaji za nekaj centimetrov oddaljen od svojega prvega reprezentančnega hat-tricka. Toda nova priložnost se mu je ponudila že nekaj trenutkov pozneje, ko je Sergiu Platica v kazenskem prostoru podrl Jureta Balkovca. Glavni sodnik Joao Pinheiro je brez oklevanja pokazal na belo točko, s katere je še tretjič na tekmi Namasca premagal Vučkić. To je bil njegov peti reprezentančni zadetek na zadnjih treh tekmah.

Sorodna novica Francozi ostajajo nerešljiva uganka za Hrvate

Miren zaključek tekme
Igra se je nato precej umirila. Slovenci so bili še vedno boljši nasprotnik, a tako izrazitih priložnosti si niso več pripravljali. Tudi gostitelji so nekajkrat odločno krenili na polovico nasprotnika, kjer pa so večkrat trčili ob dobro postavljeno slovensko obrambo in opreznega Oblaka, ki je imel sicer zelo malo dela. Raven igre je nekoliko padla tudi zaradi številnih menjav, ki sta jih opravila oba selektorja, Kek in Engin Firat. Po treh minutah dodatka se je piščalka glavnega sodnika Pinheira oglasila še zadnjič.