Gaetano Letizia je bil junak večera na stadionu Cira Vigorita v Beneventu. Foto: Reuters

Rafael Toloi je po uri igre zakrivil najstrožjo kazen, ko je spotaknil Mattio Zaccagnija v kazenskem prostoru. Miguel Veloso je zanesljivo izvedel strel z enajstih metrov. Portugalec je nato v 83. minuti sijajno našel Zacagnija, ki je z diagonalnim strelom postavil končni izid.

Alvaro Morata je dosegel edini zadetek za Juventus, a je izgubil živce po koncu tekme in sodnik Fabrizio Pasqua mu je pokazal rdeči karton. Foto: Reuters

Verona je po zmagi v Bergamu napredovala na šesto mesto. Atalanta je tako doživela tretji poraz v tej sezoni in zdrsnila na deveto mesto, slovenski reprezentant Josip Iličić pa je igral do 63. minute, ko ga je zamenjal Nizozemec Sam Lammers.

Stara dama daleč od šampionske forme
Juventus je v odsotnosti Cristiana Ronalda v Beneventu iztržil le remi. Staro damo je v vodstvo v 21. minuti popeljal Alvaro Morata z natančnim strelom z levo nogo s 15 metrov. V četrti minuti sodnikovega dodatka je izenačil Gaetano Letizia. V drugem polčasu se izid ni spremenil, Morata pa je v izdihljajih tekme zaradi predolgega jezika prejel še rdeči karton.

Roberto Gagliardini in soigralci so se hitro pobrali po grenkem porazu v Ligi prvakov proti madridskemu Realu. Foto: Reuters

Inter prizadejal Sassuolu prvi poraz v sezoni
Inter je v gosteh premagal Sassuolo s 3:0 in mu prizadejal prvi poraz v tej sezoni. Izbranci Antonia Conteja so sijajno odprli obračun v Reggio Emilii in že po 14 minutah vodili z 2:0. Prvi gol je že v 4. minuti dosegel Čilenec Alexis Sanchez po sijajni akciji Lautara Martineza, ki je premešal obrambo gostiteljev. Deset minut pozneje je obrambni igralec in romunski reprezentant Vlad Chiriches zatresel lastno mrežo.

Končni izid je po uri igre postavil Roberto Gagliardini z močnim strelom z desnico. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je bil celotno tekmo v vratih milanske ekipe.