Hokej - Arhiv

Razigrani Edmonton s 7:4 nadigral Kralje

NHL-končnica Razigrani Edmonton s 7:4 nadigral Kralje

23.4.2024

Tretjo pomlad zapored se Edmonton in Los Angeles merita v uvodnem krogu končnice za Stanleyjev pokal in na uvodni tekmi so Oilersi potrdili vlogo velikih favoritov. McDavid in druščina je nadigrala Kopitarjeve Kralje s 7:4, pri čemer so vodili 4:0 in 6:2.

Selektor Terglav bo do sobote čakal štiri

Hokej Selektor Terglav bo do sobote čakal štiri "Nemce", ki pa v finalu zaostajajo

22.4.2024

Slovenska reprezentanca končuje priprave na svetovno prvenstvo divizije I (skupina A) v Bolzanu. V sredo in četrtek bo imela še zadnji testni tekmi v Franciji, nato pa bo odpotovala na prizorišče SP, kjer jo prva tekma čaka v nedeljo proti Južni Koreji.

Prednost domače dvorane za zdaj izkoriščena na vseh šestih tekmah

Liga NHL Prednost domače dvorane za zdaj izkoriščena na vseh šestih tekmah

22.4.2024

Tako kot v Ligi NBA so tudi v Ligi NHL do zmag na uvodnih tekmah za zdaj prišla višje postavljena moštva. Prvih zmag v seriji so se veselili Florida, New York Rangersi, Winnipeg in Vancouver.

Carolina in Boston končnico odprla z zmago

Liga NHL Carolina in Boston končnico odprla z zmago

21.4.2024

Začela se je končnica Lige NHL. Carolina je s 3:1 premagala New York Islanderse, Boston pa je bil s 5:1 boljši od Toronta. Kopitarjev Los Angeles bo serijo proti Edmontonu začel v noči na torek.

Mladi risi do 18 let zmagali na SP-ju v Talinu

Hokej Mladi risi do 18 let zmagali na SP-ju v Talinu

20.4.2024

Slovenska mlada moška reprezentanca do 18 let je zmagovalka svetovnega prvenstva divizije I, skupine B, v Talinu. Slab začetek (poraz z Južno Korejo 3:5), a sanjski konec (zmaga s kar 11:2 proti Franciji) sta najstniškim risom prinesla napredovanje.

Salzburg z izjemno predstavo na sedmi tekmi tretjič zapored prvak

Liga ICEHL Salzburg z izjemno predstavo na sedmi tekmi tretjič zapored prvak

19.4.2024

Hokejisti Salzburga so tretjič zapored osvojili Ligo IceHL. V izjemno napeti finalni seriji so premagali Celovčane s 4:3 v zmagah. KAC je na odločilni tekmi v dvorani Heidi Horten izgubil z 2:6.

Slovenci tudi na drugi tekmi v Bytomu v zadnji tretjini ugnali Poljake

Hokej Slovenci tudi na drugi tekmi v Bytomu v zadnji tretjini ugnali Poljake

19.4.2024

Slovenski hokejisti so dobili tudi drugo pripravljalno tekmo v Bytomu. Poljska se je tudi tokrat zelo dobro upirala dve tretjini, v zadnjih 20 minutah pa so bili risi premočni (1:3).

V naslednji sezoni bo tekmovalo 14 klubov, novinec je hrvaški prvak Sisak

Alpska liga V naslednji sezoni bo tekmovalo 14 klubov, novinec je hrvaški prvak Sisak

19.4.2024

V deveti sezoni Alpske lige, ki se bo začela 21. septembra, bo tekmovalo 14 klubov. SIJ Acroni Jesenice in RST Pellet Celje ostajata slovenska predstavnika, novinec pa je hrvaški prvak Sisak.

Los Angeles redni del končal z zmago, v končnici znova z Edmontonom

Liga NHL Los Angeles redni del končal z zmago, v končnici znova z Edmontonom

19.4.2024

Hokejisti Los Angelesa so na zadnji tekmi rednega dela Lige NHL premagali Chicago (5:4). Odločitev je padla v podaljšku. Tretje leto zapored se bodo v prvem krogu končnice pomerili z Edmontonom.

Tičar in Ograjenšek zagotovila risom zmago na Poljskem

Hokej Tičar in Ograjenšek zagotovila risom zmago na Poljskem

18.4.2024

Slovenska hokejska reprezentanca je na tretji pripravljalni tekmi pred svetovnim prvenstvom divizije I (skupina B) dosegla še tretjo zmago. V Bytomu je premagala Poljsko z 2:0. Z istim tekmecem se bo na tem prizorišču pomerila še v petek.

Poskus Philadelphie brez vratarja v končnico popeljal Washington

Liga NHL Poskus Philadelphie brez vratarja v končnico popeljal Washington

17.4.2024

Znanih je vseh 16 udeležencev končnice Lige NHL. Zadnjo vstopnico so si priborili hokejisti Washingtona, ki so v gosteh premagali Philadelphio z 2:1.

Pintarič MVP starih novih prvakov Francije

Hokej Pintarič MVP starih novih prvakov Francije

16.4.2024

Rouen je v finalu francoskega hokejskega prvenstva proti Bordeauxu izgubljal z 0:2 v zmagah, a nato je slovenski vratar Matija Pintarič omogočil soigralcem, da so s štirimi zaporednimi zmagami ubranili naslov prvaka v Ligi Magnus.

Kralji doma izgubili z Minnesoto. Upajo, da se ognejo Edmontonu?

NHL Kralji doma izgubili z Minnesoto. Upajo, da se ognejo Edmontonu?

16.4.2024

Bleda igra in gladek poraz Los Angelesa doma proti odpisani Minnesoti z 1:3. Kot da bi se Kralji skušali znebiti tretjega mesta Pacifika in tretjega zaporednega soočenja v končnici z Edmontonom.

Kopitar preventivno ni igral, Kojoti v Salt Lake City

Liga NHL Kopitar preventivno ni igral, Kojoti v Salt Lake City

14.4.2024

Hokejisti Los Angelesa so pred svojimi gledalci premagali Anaheim s 3:1. Kralji so pred začetkom končnice v vse boljši formi, na zadnjih šestih tekmah so se namreč zmage veselili kar petkrat.

Nejc Stojan o koncu kariere

Citat za prebrat Nejc Stojan o koncu kariere

13.4.2024

Odločil sem se, da bom končal športno kariero. Hvaležen sem vsem, ki so mi že od malih nog stali ob strani in me podpirali na tej poti. Rad bi se zahvalil tudi klubu in soigralcem za ti dve zadnji leti igranja hokeja v Ljubljani.

Edmonton potrdil prednost domačega ledu

Liga NHL Edmonton potrdil prednost domačega ledu

13.4.2024

Hokejisti Edmontona, ki so v prvem krogu končnice Lige NHL možni tekmeci Los Angelesa, so si priborili prednost domačega ledu. Še drugič zapored so igrali brez prvega zvezdnika Connorja McDavida in po podaljšku izgubili proti Arizoni z 2:3.

Hat-trick Kuralta za visoko zmago Slovencev v Beljaku

Hokej Hat-trick Kuralta za visoko zmago Slovencev v Beljaku

12.4.2024

Anže Kuralt je s tremi zadetki v razmiku petih minut v drugi tretjini zrežiral visoko zmago Slovenije na pripravljalni tekmi v Beljaku. Avstrija je doživela pravi polom na domačem ledu (0:6).

Anže Kopitar bo desetič igral v končnici

Liga NHL Anže Kopitar bo desetič igral v končnici

12.4.2024

Z zmago nad Calgaryjem s 4:1 so si hokejisti Los Angelesa tretjič zapored zagotovili nastop v končnici Lige NHL. Lani in predlani jih je v prvem krogu izločil Edmonton, ki je najverjetnejši tekmec tudi letos.

Ritten z

Alpska liga Ritten z "metlo" do drugega naslova

11.4.2024

Hokejisti Rittna so prvaki Alpske lige. Na četrti finalni tekmi so še četrtič premagali Cortino (0:3) in se drugič po sezoni 2016/17 razveselili naslova prvaka v tem regionalnem tekmovanju.

Risi strli Avstrijce že v prvi tretjini

Hokej Risi strli Avstrijce že v prvi tretjini

11.4.2024

Hokejisti Slovenije so na prvi od šestih pripravljalnih tekem (in edini na domačem ledu) pred bližnjim svetovnim prvenstvom s 5:2 premagali Avstrijo, s katero se bodo znova srečali v petek v Beljaku. Risi so večino dela opravili v prvi tretjini (3:0).