Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

MMCTeden: Intervjuji, analize, kolumne, poglobljeni prispevki

Hokej - Arhiv

Kralji so se morali zadovoljiti zgolj s točko

Hokejisti Los Angelesa so zapravili lepo priložnost, da se otresejo zadnjega mesta v Zahodni konferenci. Ob vrnitvi domov po naporni turneji na Vzhodu so po kazenskih strelih klonili proti Vancouvru s 4:3.

Neučinkoviti železarji znova izgubili, Olimpija vse bližje drugemu mestu

Jeseniški hokejisti se niso pobrali po torkovem porazu proti SŽ-ju Olimpiji. V 39. krogu Alpske lige so pred 700 gledalci v Podmežakli izgubili proti Pustertalu z 1:4. Zmaji so v Renonu naredili velik korak proti drugemu mestu (1:5).

Rodman: Olimpija ima zmagovalno miselnost, nam pa manjka

Hokejski derbi počasi dobiva nekdanji blišč. 3.100 gledalcev se je zbralo v Podmežakli in vse je kazalo na prvo zmago Jeseničanov proti večnim tekmecem v letošnji sezoni. Zmaji so v zadnji tretjini dokazali, da lahko v letošnji sezoni posežejo visoko.

Olimpija po preobratu spet utišala Podmežaklo

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so v derbiju 38. kroga Alpske lige s 5:3 premagali SIJ Acroni Jesenice, ki so še po dveh tretjinah v Podmežakli vodili s 3:1. To je že šesta zaporedna zmaga zmajev nad železarji.v letošnji sezoni.

Polovičen izkupiček Los Angelesa na turneji po Vzhodu

Turnejo šestih tekem na Vzhodni obali so hokejisti Los Angelesa v Ligi NHL zaključili s porazom pri branilcu naslova Washingtonu, ki je bil boljši s 6:4.

Železarji z novim vratarjem Climiejem po prvo letošnjo zmago na derbiju

V torek ob 19.00 bo na sporedu zadnji derbi najboljših slovenskih ekip v rednem delu Alpske lige. Motivirani Jeseničani bodo z novim vratarjem Mattom Climiejem skušali prvič v letošnji sezoni premagati SŽ Olimpijo.

Slavljenec Patrice Bergeron v podaljšku pokopal Kralje

Po treh zaporednih zmagah so hokejisti Los Angelesa spet izgubili, a v Bostonu po porazu s 5:4 osvojili vsaj točko, saj je bilo po rednem delu izenačeno. Anže Kopitar je zadel za vodstvo z 1:2.

Gretcki v podaljšku usoden za rise, ki so vseeno osvojili Bled

Za konec hokejskega turnirja evropskega izziva na Bledu je Slovenija izgubila v podaljšku proti Belorusiji B z 2:3. Risi so sicer osvojili domači turnir, a so pokvarili vtis na zadnji tekmi pred začetkom priprav za aprilski SP divizije I v Astani.

Risi z drugo zmago že osvojili turnir na Bledu

Slovenski hokejisti so na turnirju evropskega izziva na Bledu premagali Italijo z 2:1. Risi so znova odlično igrali v obrambi in si že zagotovili prvo mesto.

Kralji v noči podaljškov z "loterijo" prekinili zmagoviti niz Letalcev

V pestrem četrtkovem večeru v Ligi NHL je na 14 tekmah kar šestkrat zmagovalca prinesel podaljšek, na dveh pa izvajanje kazenskih strelov. Tudi na soočenju Philadelphia - Los Angeles, kjer so na koncu po 6 serijah tretjo zaporedno zmago dosegli Kingsi.

Jegličeva vrnitev z golom in podajo

Ivo Jan je v vlogi selektorja slovenske hokejske reprezentance prvič zmagal, potem ko je Slovenija za uvod turnirja serije Evropskega izziva na Bledu premagala Madžarsko s 4:1.

Kralji od končnice oddaljeni le še za šest točk

Anže Kopitar je prispeval tri točke v visoki zmagi Los Angelesa v New Jerseyju (5:1), s katero so se Kralji mestom za končnico približali le na šest točk.

Čepon in Simšič iz Medveščaka k Olimpiji

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so se v reprezentančnem premoru okrepili še z dvema zdaj že nekdanjima članoma zagrebškega Medveščaka: z branilcem Markom Čeponom in napadalcem Nikom Simšičem.

Kopitar se še spogleduje s končnico

Anže Kopitar je o zmagi njegovih kraljev v Madison Square Gardnu nad New York Rangersi po podaljšku s 4:3 povedal, da še vedno ohranja upanje na igranje v končnici Lige NHL.

Selektor Jan ne bo veliko spreminjal taktike, preizkusil pa bo vse tri vratarje

Slovenski hokejisti so zbrani na Bledu, kjer jih čaka reprezentančni turnir serije Evropskega izziva. Selektor Ivo Jan bo imel na voljo precej močnejšo postavo kot na prvem takšnem tekmovanju v sezoni. Tekmeci bodo Madžarska, Italija in Belorusija.

Jan ostal brez Gregorca in Ograjenška

Selektor hokejske reprezentance Ivo Jan je moral pred zborom na Bledu zaradi poškodb Blaža Gregorca in Kena Ograjenška poseči po dveh menjavah. Vpoklical je Marka Čepona in Luko Bašiča.

Kralji popustili v zadnjih minutah

Hokejisti Los Angelesa so na gostovanju pri NY Islandersi v 54. minuti povedli z 2:1, na koncu pa izgubili s 4:2.

Olimpija v zadnjih 10 minutah le strla Gardeno

Prednost dveh igralcev več in gol Aleša Kranjca sta Olimpiji prinesla na koncu odločilno prednost proti Gardeni (5:2), s čimer so se ljubljanski hokejisti utrdili na drugem mestu Alpske lige, kjer je do konca rednega dela še sedem krogov.

Capitalsi brez Ovečkina prekinili niz porazov

Hokejisti Washingtona so v noči na soboto v Ligi NHL v zadnji minuti tekme strli odpor Calgaryja. Na svojem ledu so zmagali s 4:3.

Olimpija po slabem začetku do zanesljive zmage, uspešni tudi Jeseničani

Četrtkov večer v Alpski ligi je bil za obe slovenski ekipi uspešen. Hokejisti SŽ-ja Olimpije so s 4:1 ugnali Cortino, medtem ko so bile Sij Acroni Jesenice v Celovcu s 3:6 boljše od KAC-a.