Železarji so dobro začeli srečanje proti Cortini, saj so z golom Erika Svetine dobili prvo tretjino. Domači so izenačili z golom Marca Sanne, nato pa je odločilni gol za zmago domačih le dve sekundi pred koncem dosegel Mike Cazzola.

Razmerje strelov je bilo 30:26 za varovance Mitje Šivica, ki so z dvema tekmama manj od vodilne Olimpije na tretjem mestu tekmovanja. Pred tem so nazadnje izgubili 6. januarja.

Cazolla razblinil upe o slovenski zmagi v Cortini

Olimpija rutinirano do novih treh točk
Zmaji so pričakovano ugnali mlado ekipo Linza v Tivoliju in imajo zdaj pet točk naskoka pred Jeseničani. Kapetan Žiga Pance je že v 3. minuti poslal plošček med nogama Luce Eggerja v mrežo, potem ko je vratar Linza še uspel odbiti strel Nika Simšiča. Minuto pred koncem prve tretjine je Anej Kujavec iz bližine povišal na 2:0.

Aleš Mušič je 20 sekund pred koncem druge tretjine zadel po lepi podaji Žige Pešuta, ko je imela Olimpija prednost igralca več. V zadnji tretjini so zmaji precej znižali ritem, saj je bila prednost visoka. Linz je nekajkrat zapretil, vratar Paavo Hölsä pa je klonil 14 sekund pred koncem, ko ga je ukanil Tobias Steibl. Razmerje strelov je bilo 31:21 za Ljubljančane.

Naslednji teden bosta obe najboljši slovenski ekipi odigrali še tri tekme, nato pa bo 3. marca v Tivoliju derbi v Tivoliju.