Nejc Brus, ki po prihodu trenerja Raima Summanena igra na položaju napadalca, je že v prvi tretjini dvakrat zatresel mrežo Kitzbühela. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Tekma je bila odigrana v dvorani Ritten, saj se je zaradi velike količine snega sredi februarja podrla streha ledene dvorane v Vipitenu. V kadru železarjev ni bilo Jake Sodje, ki je na zadnji tekmi z Linzem utrpel poškodbo kolena, manjkal je tudi Andrej Hebar.

Eisendle edini strelec na tekmi
Gostitelji so v osmi minuti izkoristili prvo priložnost. Hannes Oberdorfer je streljal z modre črte, Paul Eisendle pa je plošček preusmeril za hrbet Žana Usa.

Jeseničani so bili nato precej boljši tekmec, a vsi streli so bili premalo natančni za razpoloženega vratarja Jakoba Rabanserja. 20-letni Italijan se je izkazal tudi v 32. minuti, ko je izjemno ustavil dva poskusa Gašperja Seršena.

Rabanser junak tudi v zadnji tretjini
V zadnjih minutah rednega dela so imeli železarji znova nekaj lepih priložnosti. V zadnji minuti so poskušali še z igro brez vratarja, a zadetka ni bilo. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 15:44.

Poraz ni bil usoden v boju za končno drugo mesto po rednem delu, saj je ekipa Pustertala izgubila proti mladim bikom iz Salzburga z 2:4.

Visoka zmaga zmajev tudi brez Valleranda
Ljubljančani so bili že pred današnjo tekmo zanesljivo prvi po rednem delu, danes pa so status najboljše ekipe potrdili še s 27. zmago v sezoni.

Trener Raimo Summanen je računal le na tri napade, v vratih je bil Tilen Spreitzer. Marc-Olivier Vallerand je počival, v končnici pa bo glavni adut Ljubljančanov v boju za naslov. Zeleno-beli so imeli že dolgo zagotovljeno končnico, že nekaj časa pa tudi praktično prvo mesto po rednem delu, ki prinaša največjo prednost pri izbiri tekmecev in domačem terenu v končnici.

Kitzbühel je danes končal sezono. Brez končnice sta ostali tudi druga celovška ekipa Fassa in mlada zasedba Linza.

Brus dvakrat natančen v prvi tretjini
Za ogrevanje pred končnico Ljubljančani niso imeli nobenih težav. V prvi tretjini je dvakrat v polno zadel Nejc Brus, na polovici tekme je vodstvo povišal Miha Logar, še v drugem delu pa je zadel tudi Tadej Čimžar. V zadnji tretjini sta pričakovano zmago potrdila še Žiga Pance in Aleš Mušič z zadetkoma v razmiku 13 sekund. Razmerje v strelih na vrata je bilo 23:45.

Izbor tekmecev naslednji četrtek
Poleg Ljubljančanov in Jeseničanov imata neposredno uvrstitev v končnico, ki se bo začela 27. marca, zagotovljeno še Pustertal in Asiago. Izbor tekmecev bo potekal naslednji četrtek. V četrtfinalu bodo igrali na tri zmage.