Jeseničani so tako podaljšali niz zaporednih zmag na devet, a ni nujno, da bo to zadostovalo za vsaj šesto mesto po rednem delu lige. V zadnjem krogu se bodo v soboto doma pomerili z ekipo z dna lestvice Bregenzerwaldom, vendar jim bodo morali iti na roko tudi izidi preostalih tekem. Cortina 59, Fassa 58, Asiago, Jesenice in Feldkirch po 57, Lustenau 56, je trenutno vrstni red od 4. do 9. mesta. Izpad iz najboljše šesterice bi pomenil boj za končnico v kvalifikacijski skupini.

Andrej Hebar je v Feldkirchu v 21. minuti popeljal Jesenice v vodstvo z 1:0. Foto: www.alesfevzer.com

V Feldkirchu se je na trdi tekmi z razpoloženima vratarjema (domači Alex Caffi je zbral 39 obramb, gostujoči Antoine Bonvalot 29) tehtnica najprej nagnila na jeseniško stran. Po 33 sekundah druge tretjine je za vodstvo poskrbel Andrej Hebar, a je Feldkirch v 47. minuti izenačil na 1:1.

Podaljšek ni prinesel odločitve, pri kazenskih strelih pa je Bonvalot ubranil vse tri poskuse domačih. Za dve jeseniški točki je tako poskrbel edini uspešni izvajalec Erik Svetina.

V Podmežakli za sobotno tekmo proti Bregenzerwaldu pripravljajo tudi dobrodelno akcijo, navijače so namreč pozvali, naj na dvoboj pridejo s plišastimi igračami, ki jih bodo zmetali na led ob prvem domačem zadetku. Igrače bodo podarili pediatričnemu oddelku bolnišnice Jesenice.

V Tivoliju 51 obramb Swetteta
Vodilna SŽ Olimpija je po 12 zaporednih zmagah doživela poraz. V Tivoliju jo je v podaljšku s 3:2 ugnal Lustenau, ki je s tem ohranil možnosti za neposredno uvrstitev v končnico.

Za Ljubljančane je bila usodna prva tretjina, ko sicer niso igrali slabo, toda vratar gostov Rene Swette (na koncu je imel kar 51 obramb) je branil mogoče in nemogoče. Na drugi strani je Lustenau spretno izkoristili svoje priložnosti in povedel z 0:2. Prvi gol je dosegel z igralcem več.

V nadaljevanju je Olimpija vendarle našla tudi recept za Swetteta. Toda premagala sta ga samo Sašo Rajsar v 37. in Žan Jezovšek ob "powerplayu" v 41. minuti.

Po 42 sekundah podaljška je nezbranost domače obrambe kaznoval Kanadčan Ryan Glenn za konec niza zmag, ki je trajal od 30. novembra lani. Razmerje v strelih na vrata je bilo 51:22. V soboto bodo zeleno-beli gostovali v Zell am Seeju.

Žan Jezovšek je izenačil na 2:2. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Polončič: Vsako tekmo igramo maksimalno resno, saj se slaba karma hitro širi
"V prvi tretjini smo prikazali eno izmed boljših predstav v tej sezoni, a je plošček gostom preprosto dvakrat padel v mrežo. Znova smo morali loviti tekmeca, ujeli smo ga, a v podaljšku je Lustenau zasluženo zmagal. Mi igramo vsako tekmo maksimalno resno, saj se slaba karma hitro širi. Veliko treniramo in ostajamo na realnih tleh," je pojasnil trener Gregor Polončič, ki je imel nekaj težav s poškodovanimi igralci. Manjkali so Mark Čepon, Anej Kujavec, David Planko in Aljaž Chvatal.

"Vso tekmo smo imeli premoč, vendar nismo imeli sreče. Hitro se navadiš serije zmag. Tak poraz je lahko dobrodošel, saj nas v končnici čaka težko delo. Vzdušje v garderobi je odlično, mi smo res prava ekipa," je poudaril Rajsar, ki je v 39. minuti poskrbel tudi za navdušenje na tribunah ob manjšem pretepu z Markom Hurtubisom.

Mušič: Igrati tekme končnice je pravi užitek
"Naš cilj je zmaga na vsaki tekmi, tokrat pa smo bili zares neučinkoviti. Naš cilj je seveda prvo mesto tudi v drugem delu. Imamo veliko širino v ekipi in prevladujemo na večini tekem. Zdaj se sezona šele zares začenja. V končnici se več piše o hokeju, več je gledalcev na tekmi. To je pravi užitek za nas." je dodal kapetan Aleš Mušič.