Guillaume Leclerc je potrdil zmago Olimpije, ki se je oddolžila Pustertalu za grenek poraz 26. decembra. Pred mesecem dni so zmaji vodili tri minute pred koncem z 2:1 in nato prejeli dva zadetka. Foto: www.alesfevzer.com

Torkova zmaga na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva na Jesenicah s 3:0 je dala dodaten zalet Ljubljančanom, ki so prikazali najboljšo predstavo v zadnjih dveh mesecih. Imeli so več strelov na vrata (22:30), izkazali pa so se tudi z disciplinirano igro v obrambi. Pustertal je bil predvsem v zadnji tretjini popolnoma nemočen.

Ropret s prvim golom sezone poskrbel za vodstvo
V prvi tretjini ni bilo zadetkov. Zeleno-beli so bili aktivnejši in nevarnejši pred vrati tekmeca, toda strela Blaža Tomaževiča in Daniela Murphyja nista bila dovolj natančna.

V 23. minuti je Aljoša Crnović pred vrati našel Anžeta Ropreta, ki je v drugem poskusu ukanil Tomasa Sholla. To je bil prvi zadetek napadalca Olimpije v tej sezoni Lige IceHL, potem ko je pol leta okreval po poškodbi ramena v lanski končnici državnega prvenstva.

Paavo Hölsa v zadnjih 120 minutah ni prejel niti enega zadetka. Odlično je nadomestil poškodovanega Žana Usa. Foto: www.alesfevzer.com

Willcox zadel prečko
Zmaji so se razigrali in v 33. minuti je Rok Kapel z močnim diagonalnim strelom zadel vratnico. Plošček se je odbil do Ropreta, ki pa je zgrešil vrata. V naslednjem napadu je imel Pustertal največjo priložnost na tekmi. Guillaume Leclerc je slabo posredoval pred vrati in Reece Kenneth Willcox je iz bližine zadel prečko. Gostitelji so bili prepričani, da je plošček zadel notranji del vratnice, zato so zahtevali ogled posnetka. Glavna sodnika Christian Ofner in Jacob Schauer sta si ogledala posnetek in hitro je bilo jasno, da plošček ni bil v golu.

Olimpija je imela kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva še v drugi tretjini. Kaplu tik pred odmorom ni uspelo ukaniti Sholla po podaji Nika Simšiča v protinapadu dveh proti enemu. Zmaji so se tudi odlično branili z igralcem manj. Najprej je bil izključen Jaka Sodja, nato pa še Žiga Pance in Crnovič.

Izjemna samostojna akcija Crnoviča
V zadnji tretjini so se Ljubljančani odlično postavili in niso dovolili gostiteljem lahkih prehodov v napadalno tretjino. V 45. minuti je Crnovič z izjemnim slalomom premešal obrambo Pustertala in matiral še Sholla za 0:2. Gostitelji so bili šokirani in niso imeli več pravega odgovora. Trener Raimo Helminen je že tri minute pred koncem iz vrat potegnil Sholla. Leclerc je tvegan poskus hitro kaznoval in zatresel prazno mrežo s polovice igrišča. 27 sekund pred koncem sta s pestmi obračunala Dante Hannoun in Kristjan Čepon. Visoki branilec Olimpije je bil precej uspešnejši.

V nedeljo nov obračun z Dunajem v Tivoliju
Olimpija je zdaj na četrtem mestu, do konca rednega dela pa je še 13 tekem. Vse bodo odigrane do 27. februarja. V nedeljo v Tivoli prihaja Dunaj (prejšnji petek je bila Olimpija boljša po kazenskih strelih), prihodnji teden pa bodo na sporedu kar štiri tekme (Beljak, Fehervar doma in v gosteh in Bolzano). Miha Zajc in Tadej Čimžar sta odslužila že šest od desetih tekem prepovedi igranja. Vrnila se bosta lahko naslednjo nedeljo v Bolzanu.