Žan Us je zbral 28 obramb. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljanski hokejisti so razširjeno avstrijsko prvenstvo začeli dva dni pozneje kot tekmeci. V prvem krogu bi morali igrati z Bratislavo, ki pa ni več članica lige, tako da je zeleno-bele uvodni dvoboj čakal na južnotirolskem ledu.

Šturm kronal dober začetek zmajev
Ljubljančani so povedli v 8. minuti, ko je po podaji Jake Sodje zadel Jaka Šturm. V uvodnih 20 minutah je bila Olimpija enakovreden tekmec. Razmerje v strelih na vrata je bilo 12:11.

Bolzano prevzel pobudo v drugi tretjini
Vse do 36. minute je Žan Us ohranil mrežo nedotaknjeno. V drugi tretjini so se vrstile napake zmajev, gostitelji so zapravili številne priložnosti in zadetek je visel v zraku. Ko je na kazenski klopi zaradi zadrževanja s palico sedel Nik Simšič, je Mike Halmo unovčil prednost igralca več. Le minuto in pol zatem je Daniel Frank zadel za 2:1 iz bližine.

Gostitelji potrdili zmago v zadnjih treh minutah
V zadnji tretjini so zmaji zaigrali precej odločneje, vendar jim ni uspelo izenačiti. Domači vratar Sam Harvey je bil zbran, najlepši priložnosti sta imela Simšič in Aleksandar Magovac sredi tretjine. Odločitev je padla v 58. minuti, ko je Matt Frattin z desne strani natančno podal pred vrata, Mitchell Hutls pa je podstavil palico in poslal plošček v mrežo. Trener Mitja Šivic je že dve minuti in štiri sekunde pred koncem tekme poklical Usa na klop. Pritisnil je s šestimi igralci, nato pa je bil izključen še Scott Valentine in Olimpija je imela dva igralca več. Pritisk se ni obrestoval. Mike Dalhuisen je 12 sekund pred zadnjim piskom sirene s svoje tretjine poslal plošček v mrežo za končnih 4:1. Razmerje v strelih na vrata je bilo 32:26.

Šivic jezen zaradi slabe igre v drugi tretjini
"V prvi tretjini smo igrali zelo dobro. Bili smo boljša ekipa. V garderobi sem povedal, da bo treba nadaljevati zbrano, saj bo Bolzano zaigral precej bolj agresivno. Nismo imeli pravega odgovora. Igrali smo prepočasi, naredili smo preveč napak in sprejeli številne neumne odločitve. Bolzano je bil precej boljša ekipa v drugi tretjini. Prebudili smo se v tretji tretjini, a to ni bilo dovolj," je povedal trener Šivic.

Ljubljančani bodo sedem od uvodnih desetih tekem odigrali v gosteh. V petek jih čaka neugodna pot v Szekesfehervar, kjer so lani doživeli dva poraza. Prihodnjo nedeljo v dvorano Tivoli prihaja KAC.