Nik Simšič je zadel v prvih minutah 2. in 3. tretjine, pri čemer mu je obakrat podal Guillaume Leclerc. Foto: www.alesfevzer.com

Zeleno-beli so ta teden trenirali v Zalogu, saj so dvorano Tivoli zasedli umetnostni drsalci. Trener Mitja Šivic je poudaril, da je bilo vzdušje odlično, zmaga nad Gradcem s 5:2 je vnesla dodatno energijo. Bolzano je bil najtežji tekmec na uvodu sezone, saj je dobil prvi dve tekmi. Posebej nedeljska zmaga v Salzburgu s 3:0 je bila impresivna.

Ljubljančani so povedli že v 3. minuti, ko je zadel branilec Aleksander Magovac. Pobuda Bolzana je bila jalova, v 2. tretjini je udarni napad Olimpije podvojil prednost, prvič na tekmi je zadel Nik Simšič. Sredi tekme so lisice pred Daniela Catenaccija znižale, a v zadnji minuti osrednje tretjine je udaril zimzeleni Aleš Mušič, vsega 40 sekund pred drugim odmorom.

Murphy znova zadel ob igri 5 na 3

Na začetku zadnje tretjine je še drugič zadel Simšič za 4:1. Nekaj upanja domačim je nato vlil Mike Halmo, a ob obupanem lovu na priključek so se Tirolci zatekali k prekrškom. Ob kar dveh igralcih več je kot v Tivoliju v nedeljo zadel Wade Murphy. Končni izid že odločene tekme je v predzadnji minuti z drugim golom večera ob igralcu manj postavil Mušič.

Ob nenehnem zaostanku je Bolzano sicer prevladoval v strelih v okvir vrat (31:22), a v gostujočih vratih je bil suveren Žan Us. Po drugi strani je Olimpija izničila vse štiri izključitve, v zadnji tretjini pa je neusmiljeno kaznovala vsako napako za izredno visoko zmago. Francoz Leclerc je tekmo sklenil s kar tremi podajami.

V nedeljo gostijo predzadnji Linz

Z uspehom v Bolzanu/Boznu so zeleno-beli nadgradili nedeljski uspeh v 2. krogu, ko so na domači premieri v IceHL-u premagali Gradec. Več kot spodbuden pokazatelj, da SŽ Olimpija v 14-članski regionalni ligi ne bo samo opazovalec, temveč resen izzivalec bogatejših klubov iz Avstrije, Italije in drugih okoliških držav.

Naslednja tekma Ljubljančane, ki so zdaj celo na četrtem mestu lestvice, čaka v nedeljo, ko bodo ob 18.00 v dvorani Tivoli igrali z ekipo Black Wings Linz, ki je doslej osvojila zgolj točko in je predzadnja v IceHL-u.