Dallas je zmagovalec Zahodne konference Lige NHL. Foto: Reuters

Dallas je še deset minut pred koncem rednega dela zaostajal z 0:2. Za Vegas sta zadela Chandler Stephenson v 9. in Reilly Smith v 41. minuti.

Preobrat se je začel v 50. minuti, ko je izid znižal Jamie Benn, podaljšek pa je v 57. minuti izsilil Joel Kiviranta. Srečanje je v četrti minuti podaljška ob številčni premoči odločil novinec Denis Gurjanov.

"Našli smo svojo igro. Malo pozno, a ravno še ob pravem času. Zadeli smo in gol nas je ponesel. Nato smo blesteli z igralcem več," je dejal napadalec Dallasa Joe Pavelski.

Vratar Anton Hudobin je zaustavil 34 strelov. V podaljšku se je soočil le z enim. Dallas v letošnji končnici še ni izgubil podaljška (5:0).

Zvezde so svoj edini naslov osvojile leta 1999.

V velikem finalu se bodo hokejisti Dallasa pomerili z New York Islandersi ali s Tampa Bay Lightningi. Tampa, ki vodi s 3:1 v zmagah, si lahko v koronskem mehurčku v Edmontonu že v torek priigra finalno vstopnico.