Tampa Bay je do zdaj enkrat osvojila Stanleyjev pokal (2004), že nocoj (tekma se bo začela ob 2.00 po slovenskem času) ima priložnost za nov podvig. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je v sedmi minuti podaljška dosegel Kevin Shattenkirk. Brayden Point je zadel dvakrat, Rusa Nikita Kučerov in Mihail Sergačev sta prispevala po dve podaji, medtem ko se je vratar Andrej Vasilevski izkazal s 26 obrambami.

"Dobro smo se branili in nismo popuščali. Vsako priložnost smo skušali izkoristiti in vedno znali stopiti na plin," je bil zadovoljen Killorn.

Statistika pravi, da Dallas skoraj nima več možnosti za zasuk. Od vpeljave tekmovalnega formata na štiri zmage se je le enkrat zgodilo, da bi moštvo nadoknadilo takšen zaostanek, 33-krat pa je ekipa, ki je vodila s 3:1 v zmagah, tudi osvojila hokejski sveti gral.

V karantenskem mehurčku v Edmontonu je Tampa prvič prevzela vodstvo v 47. minuti, ko je za vodstvo s 4:3 zadel Alex Killorn. Dallas je izsilil podaljšek, potem ko je v 52. minuti Joe Pavelski dosegel svoj drugi zadetek na tekmi.