Tyler Toffoli je blestel na stadionu v Colorado Springsu. Foto: Reuters

Kralji so poleg Schallerja dobili še pravice za 20-letnega Tylerja Maddna in izbor drugega kroga letošnjega nabora. Toffoli, ki se mu po koncu sezone izteče pogodba (4,6 milijona dolarjev), bi lahko s podpisom nove s Canucksi Los Angelesu priskrbel še izbor v četrtem krogu nabora za leto 2022.

"Tyler je bil velik del naše organizacije," je po zamenjavi dejal generalni menedžer Kraljev Rob Blake in dodal: "Bil je del ekipe, ki je osvojila Stanleyjev pokal, vsi pa si ga bomo zapomnili tudi po trdem delu, ki ga je vsak dan vlagal v to moštvo." Toffoli je v dresu Kraljev na 515 tekmah dosegel 290 točk, vedno boljša forma v zadnjih tednih pa je losangeleški franšizi izboljšala pogajalsko izhodišče za zamenjavo, ki jo je ob iztekajoči se pogodbi želela izpeljati čim prej.

27-letni napadalec je v tej sezoni na 58 tekmah prispeval 18 golov in 16 podaj. Zablestel je prav na zadnji tekmi v dresu Kingsov, ko je ob zmagi nad Coloradom na stadionu Falcon, kjer si je dvoboj ogledalo več kot 40.000 gledalcev, dosegel tri gole. To je bil prvi hat-trick na tekmah Lige NHL, odigranih na prostem. Za zadnja dva zadetka mu je podal Anže Kopitar.

Rantanen si je zlomil ključnico

Hokejisti Tampa Baya so v podaljšku s 4:3 v Denverju premagali Colorado. Dvoboj je v tretji minuti podaljška odločil Nikita Kučerov. Strele, ki so slavile 11. zaporedoma, tako na vrhu lige ostajajo tik za petami Bostonu, ki ima točko prednosti. Po zaostanku z 1:0 je Tampa v drugi tretjini v devetih minutah trikrat zatresla domačo mrežo.

Alex Killorn, Cameron Gaunce in Steven Stamkos so se vpisali med strelce. Coloradu sta izenačenje priborila Nathan MacKinnon in Valerij Ničuškin, ki je izsilil podaljšek. V igri tri na tri je Kučerov ušel obrambi in zadel pod nemočnim Pavlom Francouzom. Colorado, ki ga že tako pestijo številne poškodbe, je na tej tekmi ostal še brez enega izmed nosilcev igre, Finca Mikka Rantanena, ki bo zaradi zloma ključnice odsoten več mesecev.