Calgary je prvo kanadsko moštvo, ki se je uvrstilo v konferenčni četrtfinale. Foto: Reuters

Dillom Dube in Sam Bennett v prvi ter Sean Monahan in Rasmus Andersson v zadnji tretjini so na turnirju v Edmontonu poskrbeli za prepričljivo zmago Calgaryja, pri katerem je vratar Cam Talbot zbral 31 obramb.

Velik korak proti konferenčnemu četrtfinalu je na Zahodu naredil tudi Vancouver, ki je bil s 3:0 boljši od Minnesote in v zmagah vodi z 2:1. Zadetek so dosegli Brock Boeser v prvi ter Antoine Roussek in Elias Pettersson v zadnji tretjini. Vratar Jacob Markstrom je zaustavil vseh 27 strelov na svoja vrata.

Na Vzhodu je korak od napredovanja Columbus, ki je po preobratu s 4:3 v podaljšku ugnal Toronto. Modri suknjiči v seriji vodijo z 2:1. Gostitelji turnirja so po dveh tretjinah vodili s 3:1, a je Columbus v zadnji tretjini izenačil z zadetkoma Setha Jonsa v 48. in Pierra Luca Duboisa v 51. minuti. Slednji je postal tudi junak tekme, potem ko je v 19. minuti podaljška pospravil plošček v mrežo mimo Frederika Andersena (39 obramb).

Na Vzhodu si je kot edina napredovanje že zagotovila Carolina.