Takole je srečanje odločil Matthew Barzal. Foto: Reuters

Prvake iz leta 2018 je lani izločila Carolina, podobna usoda pa se jim po zaostanku 0:3 v zmagah obeta tudi na turnirju v Torontu. V rednem delu sta zadela Anders Lee v prvi tretjini, izenačil pa je Jevgenij Kuznecov v drugi.

"Očitno nimamo več kaj za izgubiti, kajne? Torej moramo samo stopiti na led in igrati. In ne razmišljati o zaostanku v seriji. Situacija je težka, toda ni še konec. Ko smo osvojili Stanleyjev pokal, smo tudi zaostajali proti Columbusu z 0:2," je povedal zvezdnik Capitalsov Aleks Ovečkin.

Branilec naslova St. Louis se je proti Vancouvru izvlekel v podaljšku in zaostanek v seriji znižal na 1:2. V 76. minuti je srečanje odločil Brayden Schenn.

Izpada se je rešil Chicago, ki je na četrti tekmi le premagal Vegas. Izid je bil 3:1, prav takšen pa je zaostanek Blackhawksov v seriji. Junak tekme je bil vratar Chicaga Corey Crawford, ki je zbral kar 48 obramb.

Edini gol na dvoboju Philadelphia – Montreal je že v 6. minuti dosegel Jakub Voraček. V nadaljevanju sta bili v ospredju obrambi in vratarja. Carter Hart je zaustavil vseh 23 strelov na svoja vrata, na drugi strani je Carey Price obranil 19 strelov.

Največ golov je bilo na obračunu Dallasa in Calgaryja (5:4). Srečanje je v 16. minuti podaljška odločil Aleksander Radulov. Dallas je izenačil serijo na 2:2. Zvezde so imele tudi kanček sreče, saj so izsilile podaljšek 12 sekund pred koncem rednega dela, ko je svoj hat trick kompletiral Joe Pavelski.