Druge tekme med Mariborčani in Ljubljančani sploh ni bilo. V ljubljanskem klubu so sporočili, da je po dogovoru med kluboma ne bodo odigrali, tako da so brez boja zmagali zeleno-beli, ki so bili prejšnji ponedeljek v Tivoliju boljši z 11:1.

Jeseničani so blejske tekmece premagali s 4:1. V uvodnih dveh tretjinah so zadeli po dvakrat, v zadnji tretjini je Tadej Burazin ukanil Žigo Kogovška in malce omilil poraz.

Celjani so se prebudili prepozno
Triglav je na prvi tekmi ugnal True Celje s 5:1, danes pa je bilo v Celju precej bolj izenačeno. Po prvem delu ni kazalo na to, saj so gostje v 16. minuti vodili že s 4:0, toda gostiteljem je uspelo znižati v zadnji tretjini. Aljaž Ogrizek je 49 sekund pred koncem postavil končni izid 4:5, Celjanom pa je zmanjkalo časa za izenačenje.

Odlična igra mladih Jeseničanov v drugi tretjini
Mladi Jeseničani so na drugi tekmi v ponedeljek v Podmežakli nadigrali Slavijo s 4:1. Ahmet Jakupović, David Baloh in Lan Brun Rauh so zadeli za vodstvo s 3:1 v drugi tretjini. Končni izid je v zadnji minuti postavil Miha Krmelj.

"Petarda" Slavije na odločilni tekmi
Na odločilni tekmi v torek v Zalogu je Slavija blestela v prvi tretjini. Luka Pretnar je matiral Nejca Žagarja že v 5. minuti, Nik Sitar in Dominik Marjan Prodan pa sta že po 20 minutah odločila potnika v polfinale. Jure Pavlič je zaklenil vrata.

Triglav prihaja v četrtek v Tivoli
Polfinale bodo prav tako igrali na dve zmagi. SŽ Olimpija bo v četrtek ob 19.30 gostila Triglav, SIJ Acroni Jesenice pa v drugem paru čakajo Slavijo.

Finalna serija se bo začela aprila
Finale državnega prvenstva bo na sporedu aprila. Najboljša slovenska kluba igrata v Alpski ligi. Če se jima ne bo uspelo prebiti v finale Alpske lige, bosta zmagovalca polfinala končnice DP-ja finalne tekme igrala na štiri zmage od 5. do 17. aprila. Če bo vsaj en slovenski klub igral v finalu Alpske lige, bosta zmagovalca polfinala DP-ja igrala na dve zmagi 18., 20. in 22. aprila.