Henrik Sedin je prvi gol v seriji dal v pravem trenutku za Canuckse, ki imajo zdaj znova prednost domačega ledu. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je na četrti tekmi v končnici prišel do četrte točke, golu in dvema podajama je dodal še en gol, ki je popeljal Kingse v vodstvo s 3:2. Foto: Reuters
Roberto Luongo
Roberto Luongo (22 obramb) se je izkazal predvsem na začetku zadnje tretjine, ko je iz oči v oči ustavil Dustina Browna in Aleksandra Frolova. Foto: Reuters
Anže Kopitar in Dustin Brown
Dustin Brown je v 26. mintu za 2:1 vnovčil šesto zaporedno številčno premoč Kraljev, ki pa so tokrat tudi prejeli dva zadetka ob igralcu manj. Foto: EPA
Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin (2 gola in podaja) je v zadnjih 10 minutah začel ofenzivo Washingtona, ki je v tem delu igre zadel kar štirikrat, dvakrat resda v prazno mrežo. Foto: Reuters
Miroslav Šatan (Boston Bruins)
Slovaški veteran Miro Šatan, ki je lani postal prvak s Pittsburghom, je šele 2. januarja okrepil Boston kot prosti igralec. Foto: Reuters

Po dveh tretjinah so Kingsi v prvem krogu končnice Lige NHL vodili s 3:2, potem ko je Anže Kopitar v 38. minuti mojstrsko preusmeril plošček v levi zgornji kot vrat Roberta Luonga. Sledila je 3. tretjina, v kateri so gostje nadigrali Los Angeles (streli 17:8), predvsem pa so zadevali v pravih trenutkih.

Prvič so še odgovorili, drugič ne
Na prvo vodstvo Canucksov po golu Samija Sala ob izteku "power playja", so gostitelji sicer hitro odgovorili prek Wayna Simmondsa, a je nato neposredni obračun prvih dveh napadov dobila trojka Henrika Sedina. Najboljši strelec rednega dela Lige NHL (112 točk) je v hitrem protinapadu unovčil svoje znanje in zabil prvi gol v letošnji končnici.

Vrnitev v olimpijsko mesto
Igra Kraljev brez vratarja Jonathana Quicka ni prinesla pravega pritiska in izenačenja, 17 sekund pred koncem je zmago potrdil Ryan Kesler, ki je v prazno mrežo postavil končni izid 6:4. Četrtfinale Zahodne konference je tako izenačeno 2:2 v zmagah, moštvi pa se zdaj selita v Kanado na peto tekmo, ki bo v petek ob 4.00 po slovenskem času.

"Vemo kako do zmage pri njih"
"Igrali smo kar dobro, nekatere stvari so še posebej izstopale in to moramo prenesti na 5. tekmo. Imajo nekaj izjemno nadarjenih posameznikov, ki kaznujejo vsako napako. Vemo kako do zmage v njihovi dvorani, saj nam je to uspelo na 2. tekmi," je misli na naslednjo tekmo že usmeril Kopitar.

ZAHOD, 1. krog

LOS ANGELES (6) - VANCOUVER (3) 2:2
4:6 (1:0, 2:2, 1:3)
Doughty 14., Brown 26., Kopitar 38., Simmonds 53.; Ehrhoff 24., Demitra 36., Samuelsson 48., Salo 52., H. Sedin 57.
Vratarja: Quick 31.; Luongo 22.

Statistika Anžeta Kopitarja:
gol, 3 streli v okvir vrat, en blokiran poskus, en nalet v 20' 11'' igre. Sodniški meti: 10/17.

1. tretjina - usodna trinajstica
Neverjeten "power play" Kraljev je spet udaril - drugi gol v končici je zabil Drew Doughty, ki je v mrežo pospravil odbitek po bekhendu Dustina Browna. Za peti zaporedni gol iz PP-ja in osmi v 13 poskusih je bilo usodnih preveč Canucksov na ledu v 13. minuti. Pred tem so gostitelji že izničili kazen Jacka Johnsona.

2. tretjina - drugi Kopijev gol
Dve izključitvi in dva PP gola. Najprej je z natančnim strelom izenačil nemški branilec Christian Ehrhoff. Dve minuti zatem pa so Kralji ponovno vodili, ko je prvi gol v končnici s strelom iz prve zabil še kapetan Dustin Brown. Potem ko so gostje le izničili številčno prednost Kalifornijčanov, je napako ob menjavi kaznoval Pavol Demitra. Za tretje vodstvo Kingsov je nato ob igri 4 na 4 poskrbel Anže Kopitar, ki je v mrežo Roberta Luonga preusmeril podajo Wayna Simmondsa. Nekaj trenutkov pred tem je Kopi že izsilil novo izključitev na strani Canucksov, a jih je kaznoval še preden je bila igra prekinjena. Streli -18:20 za VAN.

3. tretjina - preobrat v švedski režiji
Dve zapravljeni priložnosti po prodorih Browna in Frolova je v 48. minuti kaznoval Mikael Samuelsson, ki je izjemno natančno preusmeril podajo Daniela Sedina v desni zgornji kot vrat Jonathana Quicka. Sledilo je preveč igralcev na ledu pri Kingsih, kazen pa je le sedem sekund pred iztekom unovčil Sami Salo z močnim strelom s polrazdalje. A prvo vodstvo gostov s severa ni dolgo trajalo, po premeteni podajo Johnsona je izenačil Simmonds. Tri minute pred koncem se je Kopitarjev napad preveč zagnal, kar je pripeljalo do protinapada Sedinov in odločilnega gola za 5:4. Kandidat za najboljšega obrambnega napadalca Ryan Kesler je v prazno mrežo le postavil piko na i "rebrejku" Vancouvra.

VZHOD, 1. krog

BOSTON (6) - BUFFALO (3) 3:1
3:2 (0:1, 0:1, 2:0) - v 2. podaljšku
Krejči 43., Bergeron 47., Šatan 88.; Kennedy 3., Montador 27.
Obrambe: Rask 35; Miller 36.

Najdaljšo tekmo letošnje končnice je v 88. minuti odločil Miro Šatan, ki je premeteno izigral Ryana Millerja in med nogami branilca Tylerja Myersa zadel za vodstvo Bostona v seriji proti Buffalu s 3:1. Sprehod slovaškega veterana je omogočila napačna menjava Sabelj, kar je pripeljalo do preveč igralcev na ledu in izključitve.

MONTREAL (8) - WASHINGTON (1) 1:3
3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Cammalleri 10., Gionta 36., Moore 59.; Ovečkin 9., 52., Knuble 40., 58., Chimera 53., Backstrom 60.
Obrambe: Price 32; Varlamov 36.

Gol iz igralcem manj je znova vrgel iz tira Montreal - Mike Knuble je šest sekund pred koncem 2. tretjine izenačil na 2:2. Dokončno je Canadiense zlomil Aleksander Ovečkin, ko je z drugim golom na tekmi v 52. minuti zadel za 3:2. Minuto zatem je bilo že 4:2 in "habsi" so morali poizkusiti brez vratarja Careyja Pricea, kar pa je pomenilo dva zadetka v prazni mreži. Capitalsi so zmago oddaljeni od napredovanja v 2. krog.

MONTREAL (8) - WASHINGTON (1) 3:6 1:3
BOSTON (6) - BUFFALO (3) 3:2 3:1