Žiga Pešut je dokazal, da je zelo dobro pripravljen, čeprav ni imel kluba v zadnjega pol leta. Na prvi tekmi je prispeval gol in podajo. Foto: www.alesfevzer.com

Desetdnevni odmor je trener Ljubljančanov Raimo Summanen izkoristil za številne treninge, športni direktor Jože Kovač pa je pripeljal stara znanca. Danes sta že debitirala Luka Vidmar in Žiga Pešut.

Olimpija je povedla v 7. minuti, ko je Nik Simšič v gneči pred vrati Fasse iz bližine potisnil plošček v mrežo. Dve minuti zatem je Jusso Pulli močno streljal, plošček se je odbil do Gala Korena, ki je z bekhendom spretno povišal na 2:0.

Pešut se je vrnil z zadetkom
Na začetku druge tretjine je bil natančen Žiga Pance, spretno je podstavil palico po podaji Tadeja Čimžarja. Fassa je imela najlepšo priložnost na tekmi v 39. minuti. Daniel Tedesco je slabo izvedel kazenski strel, Paavo Hölsa je bil na pravem mestu. 53 sekund pred koncem druge tretjine je strel Simšiča odbil vratar Marco Felicetti, Pešut pa je nato plošček potisnil v mrežo za 4:0.

V 45. minuti je bil ob "power playu" natančen Anže Ropret. Končni izid je postavil razigrani Simšič z močnim strelom z desne strani v 49. minuti.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 41:21. 17-letni Marco Felicetti v vratih Fasse je preprečil še veliko višji poraz.

Nik Simšič je dvakrat ukanil 17-letnega Marca Felicettija v vratih Fasse. Foto: www.alesfevzer.com

Enajsta zaporedna zmaga Jeseničanov
Železarji so uspešno opravili prvo od treh gostovanj v tem tednu. Mlada ekipa Linza, ki je na zadnjem mestu z le dvema točkama, se je zelo dobro upirala, a ji ni uspelo presenetiti najbolj vroče ekipe Alpske lige. Jeseničani so se veselili že enajste zaporedne zmage. Imajo dve tekmi manj od Olimpije in so v sijajnem položaju.

Prva polovica uvodne tretjine je minila brez večjih priložnosti na obeh straneh. Žan Us in Luca Egger sta mreži ohranila nedotaknjeni.

Gostitelji so na začetku druge tretjine nekajkrat pogumno napadli proti vratom Usa in enkrat zadeli tudi okvir vrat. V 28. minuti so za vodstvo poskrbeli člani udarnega napada, ki so izkoristili napako domače obrambe. Po podaji Žana Jezovška in Jake Sodje je Blaž Tomaževič plošček v zraku mojstrsko preusmeril za hrbet Eggerja.

Ko je na kazenski klopi sedel Mirko Đumić, je Linz izenačil. Po posredovanju Usa je plošček srečno prišel do Patricka Gaffala, ki je z modre črte zadel v nebranjeni del mreže.

Jezovšek potrdil zmago tik pred piskom sirene
Zadnjo tretjino so Jeseničani začeli sanjsko. Že po 17 sekundah igre je Jaka Sodja unovčil prednost igralca več. Trener Linza Guido Lamberti-Charles je 21 sekund pred koncem potegnil Eggerja na klop. Skušal je priti do podaljška s šestimi igralci v polju, Žan Jezovšek pa je pol sekunde pred koncem zadel v prazno mrežo in potrdil nove tri točke.

V četrtek bo Fassa gostila Jeseničane, v Linz pa potujejo Ljubljančani.