Los Angeles je že dolgo povsem na dnu Pacifiške divizije in Zahodne konference, a na ligaški lestvici je 29. Z istim številom točk so za Kralji Detroit in s 4 točkami manj Ottawa. Foto: Reuters

Ob zaostanku z 0:3 je edini gol za LAK dosegel novinec Matt Luff v zadnji tretjini. Za zmago Canadiensov so zadeli Brendan Gallagher, Jordan Weal in Shea Weber. Kapetan Kingsov Anže Kopitar je ostal brez točke in je 66. tekmo rednega dela sezone končal z ratingom -2.

Montreal je kot branilec 8. mesta Vzhoda prišel do prepotrebne zmage, s čimer ostaja lastnik zadnjega mesta, ki še pelje v končnico, pri čemer imajo zdaj dve točki prednosti pred Columbusom. Najbrž ključni je bil že uvodni gol prvega strelca Montreala Gallagherja, ki je zadel četrtič zapored.

V spomin na preminulega legendarnega hokejista Teda Lindseyja so igralci v Ligi NHL pod svojimi številkami na čeladah prilepili št. sedem. Štirikratni prvak z Detroitom je bil pionir igralskega sindikata. Foto: Reuters

Krejči v podaljšku le strl razigrano Carolino
V kopici dramatičnih in tesnih tekem ‒ 5 od 10 torkovih tekem se je odločalo po izteku rednih 60 minut ‒ je izstopalo soočenje dveh vročih moštev Vzhoda. Carolina je v Bostonu z goloma prvega centra Sebastiana Ahoja povedla z 2:0, a so Kosmatinci nanizali tri zadetke po zaslugi Chrisa Wagnerja, Jaka DeBruska in Patrica Bergerona. Podaljšek je izsilil kapetan Hurikanov Justin Williams. V podaljšku sta zmagovito akcijo spletla DeBrusk in strelec David Krejči.

Bruinsi so točkovni niz podaljšali že na 17 tekem (13 zmag in 4 porazi s točko), Hurricanes pa so po petih zaporednih zmagah osvojili vsaj tolažilno točko, s čimer pa so vseeno utrdili pot v končnico, kjer klub iz Raleigha ni igral že vse leta 2009.

Kučerov izenačil Lecavalierjev Tampin rekord
Najboljši klub Lige NHL Tampa Bay ne popušča in je s 5:2 suvereno premagala vodilni klub Centralne divizije Winnipeg. Zadelo je pet različnih Strel, dve podaji je podelil najučinkovitejši hokejist lige Nikita Kučerov, ki je zdaj že pri 108 točkah sezone, hkrati pa je izenačil klubski strelski rekord, ki ga je iz sezone 2006/07 držal Vincent Lecavalier. Lightning je dobil 12 od zadnjih 13 tekem, izgubil, in to prepričljivo je le proti Bostonu.

Kopitar proti Canadiens

Brez točk, rating -2, 1 strel v okvir, 3 blokirani poskusi, 2 strela mimo vrat, 2 odzveta ploščka, 1 blokada, sodniški meti 11/21 (52%) v 24 izmenah za 20:41 igre.

LOS ANGELES - MONTREAL 1:3
Luff 52.; Gallagher 4., Weal 31., Weber 42.