Vse od 20. decembra 2019 in poloma proti Olimpiji z 0:7 so Jeseničani na domačem ledu neporaženi. Tokrat je po katastrofalni prvi tretjini kazalo na prvi domači poraz v tej sezoni, a se je železarjem uspelo zbrati in imajo točko prednosti pred tretjeuvrščenim Pustertalom, odigrati pa morajo še eno tekmo več.

Gardena je bila zelo motivirana, saj se bori za mesta, ki prinašajo prednost domačega ledu v osmini finala. Trener Mitja Šivic je v zelo zgoščenem urniku tekem malce spremenil postavo. V vratih je začel Žiga Kogovšek. V kadru ni bilo več Francesca Pinellija, ki se v nedeljo vrača v Kanado, po daljši odsotnosti zaradi poškodbe pa se je vrnil kapetan Andrej Tavželj.

Kogovšek trikrat klonil v četrt ure
Ko je v 6. minuti na kazenski klopi sedel David Planko, so gostje oblegali vrata Kogovška. V gneči pred vrati je bil najiznajdljivejši Michael Sullmann Pilser. V 13. minuti so gostje izpeljali lepo akcijo. Podajo Sullmanna je pred golom izkoristil Matthew Mark Wilkins, ki je plošček med nogama Kogovška poslal v mrežo za 0:2. Le dve minuti pozneje so po napaki obrambe Jeseničanov gostje zadeli še tretjič. Veliko prostora je s strelom z desne strani izkoristil Ondrej Nedved.

Šivic se je po četrt ure odločil za menjavo vratarjev, na led je zadrsal Urban Avsenik, ki je branil že v četrtek proti Fassi. Železarjem do konca tretjine ni uspelo znižati vodstva Gardene in pred nadaljevanjem se jim je obetala izredno zahtevna naloga.

Železarji v drugi tretjini prikazali pravi obraz
Jeseničani so takoj na začetku druge tretjine močno pritisnili. V 27. minuti je Jaka Šturm znižal na 1:3. Rdeči so tudi naslednje minute pritiskali in vseskozi je bilo vroče pred vrati Gardene. Gostujoči strateg Joni Petrell je vzel pol minute odmora. V 35. minuti je ob prednosti igralca več z desne strani zadel Andrej Hebar.

Sullmann Pilser izsilil podaljšek
Zadnjo tretjino so slovenski pokalni prvaki odprli sanjsko. Žan Jezovšek je plošček pripeljal v napadalno tretjino, zadrsal proti sredini in z mojstrskim strelom ukanil Jacoba Smitha. Gardena si je v naslednjih minutah privoščila številne izključitve. V 56. minuti so imeli železarji kar minuto in 12 sekund časa za zmagoviti zadetek ob igri petih proti trem. Gardena se je krčevito branila, Wilkins se je že vrnil na led. Ob igri petih proti štirim je v 59. minuti strel Bineta Mašiča z modre črte pred vrati preusmeril Sašo Rajsar.

Gostje so že minuto in pol pred koncem rednega dela Smitha potegnili iz vrat in tveganje se je obrestovalo. Po posredovanju Avsenika se je plošček odbil naravnost na palico Sullmanna, ki je 40 sekund pred piskom sirene poskrbel za izenačenje.

Crnovič odločil v podaljšku
Močno je že zadišalo po kazenskih strelih, ko je Blaž Tomaževič zadrsal izza gola in našel Aljošo Crnoviča, ki je sedem sekund pred koncem podaljška poskrbel za novo zmago.

Že v nedeljo v Podmežaklo prihaja druga ekipa Linza
Do konca rednega dela imajo Jeseničani še dve tekmi. V nedeljo bodo gostili zadnjo ekipo lige Steel Wings Linz. V četrtek bodo končali redni del sezone na gostovanju pri Vipitenu.

V četrtfinalu so že Olimpija, Jesenice, Pustertal in Asiago. Obeta se še napet boj za razporeditev na mesta od 5 do 12. Štirje pari osmine finala bodo dali še štiri četrtfinaliste. Fassa, KAC II, Kitzbühel in Steel Wings Linz pa bodo naslednji četrtek končali sezono.