Kralji so povedli že v 34. sekundi, ko je šestič v končnici zadel Marian Gaborik (vodi po št. golov v končnici), Anže Kopitar pa je prispeval deseto podajo. AK11 s 14 točkami vodi na strelski lestvici, kjer ima tri točke več od drugega Zacha Pariseja (Minnesota). Foto: Reuters

Nocoj smo zmagali, ker imamo najboljšega vratarja na svetu.

Kapetan Los Angelesa Dustin Brown
Alec Martinez (Los Angeles Kings)
26-letni ameriški branilec Alec Martinez je v končnicah 39 tekem čakal na prvi zadetek, zdaj pa je proti Anaheimu zadel na dveh tekmah zapored. Foto: Reuters
Patrick Maroon (Anaheim Ducks) - Jonathan Quick (Los Angeles Kings)
Patrick Maroon je največ streljal med Racmani (5-krat), a do gola je prišel potem, ko je njegovo podajo za Coreyja Perryja v lastni gol z drsalko preusmeril branilec LA-ja Jake Muzzin. Foto: Reuters
Marc Andre Fleury in Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins)
Pingvinom je steklo: vratar Fleury niza "shutoute", po 13 tekmah strelskega posta v končnicah pa je zadel tudi kapetan Crosby. Foto: Reuters
Kopitar utrdil vodstvo na lestvici strelcev

Začetek je bil udaren, saj so gostje povedli že v 34. sekundi, ko je Anže Kopitar v protinapadu v ogenj poslal Mariana Gaborika in hitri Slovak je iz oči v oči matiral Jonasa Hillerja. Slovenski hokejski superzvezdnik je tudi na deveti tekmi končnice prispeval vsaj točko in je s skupno 14. točko še utrdil vodstvo na lestvici najučinkovitejših igralcev končnice 2014.

Martinez strelec zmagovitega gola
Po seriji odličnih obramb Jonathana Quicka je Anaheim izenačil ob redko videni igri 4 na 3, po odboju ploščka je zadel Patrick Maroon. A že čez dve minuti in pol so Kralji znova vodili, ko je z razdalje zadel branilec Alec Martinez, pri čemer je plošček malce spremenil smer in prevaral Hillerja.

Veliko prometa Ducksov za nič uspeha
Kot na prvi tekmi so v 2. tretjini povsem prevladovali Racmani, a Quick je branil kot v transu in skupno nabral kar 36 obramb, medtem ko je na drugi strani Švicar Hiller zbral le 15 obramb. Potek tekme se ni spremenil niti v 3. tretjini, kjer so Kralji kot celota izredno odigrali v obrambi, tako da gostitelji niso prihajali do drugih priložnosti iz odbitkov.

"Ker je Kopitarjev napad dominiral, sem umaknil Getzlafov napad stran od njih. Lahko bi bil trmast, a smo morali narediti nekaj," je trener višjepostavljenag Anaheima Bruce Boudreau pojasnil del taktičnega boja, v katerem napad s slovenskim centrom omogoča napad kapetana Ducksov Ryana Getzlafa.

Po šesti zaporedni zmagi vrnitev domov
Piko na i je minuto pred koncem z golom v prazna vrata postavil Dwight King in LA je prišel še do druge zmage na "ribniku" v Anaheimu in že šeste zaporedne v končnici. Zdaj se serija Pacifiške skupine seli v 45 km oddaljeni Staples Center v središču Los Angelesa.

Nepremagljivi Fleury in prvi gol Crosbyja
Še večja vratarska uganka je postal Marc Andre Fleury za NY Rangerse, saj je čuvaj mreže Pittsburgha v dveh zaporednih večerih ohranil mrežo nedotaknjeno. Po 22 obrambah na domačem ledu, je tokrat velikokrat kritizirani Fleury bil nesporno prva zvezda tekme v Madison Square Gardnu. NY Rangersom ga kljub 35 strelom v okvir vrat in s pomočjo treh vratnic ni uspelo premagati, kar je omogočilo Pingvinom, da so v 2. tretjini odločili tekmo. V 23. minuti je prvič v letošnji končnici končno zadel tudi Sidney Crosby, ko je po protinapadu v svojem slogu premagal Henrika Lundqvista (13 obramb). V 36. minuti je zablestel Jussi Jokinen, ki je prišel naravnost s klopi za kaznovane in nato v soloprodoru postavil končnih 2:0, s čimer so Pensi prevzeli vodstvo v seriji z 2:1.