Slovenija je na treh novembrskih tekmah v Minsku dosegla vsega štiri gole. Ravno (ne)učinkovitost ostaja ključna hiba risov v zadnjem obdobju. Foto: www.alesfevzer.com

Imeli smo tri tekme v treh dneh, bilo je naporno, fantje so utrujeni. A smo igrali iz tekme v tekmo bolje, zdaj se je že poznal napredek, škoda za zmago, ker smo bili povsem blizu.

Vratar Žan Us po zadnji tekmi
Selektor Ivo Jan
Decembra Slovenija ne bo sodelovala na turnirjih evropskega hokejskega izziva (EIHC), zato pa bo med 7. in 9. februarjem na Bledu gostila turnir z Italijo, Belorusijo in Madžarsko. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenija je povedla v 18. minuti, ko je z razdalje poskusil Miha Štebih, francoski vratar je plošček odbil, a le do Anžeta Kuralta, ki ga je pospravil v mrežo. Francozi so ob izteku druge in na začetku tretje tretjine uprizorili preobrat, najprej je izenačil Jordan Perret, na začetku zadnjega dela pa je Žana Usa matiral Teddy da Costa na podajo prekaljenega Damiena Fleuryja. Risi so izenačili dobrih osem minut pred koncem, ko je imenitno ob ogradi prodrl Tadej Čimžar, odločno zadrsal pred vrata, kjer je iz drugega poskusa le premagal Ronana Quemenerja.

Zaradi previsoke palice ob zmago v podaljšku
V podaljšku in razmerju 3 na 3 si je grobi Sascha Treille privoščil izključitev, Slovenci so nato zadeli prek branilca Klemna Pretnarja, a so sodniki po pregledu videoposnetka gol in s tem zmago risov razveljavili. Pred golom je Kuralt namreč plošček preusmeril v mrežo s previsoko palico. Številčne premoči Slovenija ni znala izkoristiti in o 3. mestu v Minsku so odločali kazenski streli.

Hebar še najbližje, a ga je ustavil okvir
Pri loteriji je kot edini za Francijo v drugi seriji zadel Anthony Rech. Na drugi strani so za Slovenijo zgrešili vsi: Ken Ograjenšek, Anže Kuralt, Tadej Čimžar, Andrej Hebar (okvir vrat) in branilec Aleksandar Magovac. Tako kot Slovenija je tudi Francija izgubila oba dvoboja v Minsku. Gostitelji turnirja so bili boljši s 5:2, Latvijci pa tako kot proti Janovi vrsti s 4:1.

Neposrečen krst novega selektorja
Proti Latviji je bil slovenski strelec Nik Simšič, beloruska vrata pa je zadel Luka Bašič. Slovenija, ki jo je prvič vodi nekdanji izvrstni napadalec Ivo Jan, je v beloruski prestolnici zaigrala s številnimi novinci in mladimi hokejisti. Selektor želi preizkusiti nove moči, glavni cilj sezone pa bo svetovno prvenstvo divizije I v Astani, glavnem mestu Kazahstana, kjer bodo risi lovili vrnitev med elito.