Vratar Aleš Sila je bil še drugič zapored najzaslužnejši za zmago Olimpije, ki je odlično štartala v novo sezono. Foto: Iztok Novak
Boštjan Goličič
Boštjan Goličič je v 29. minuti po podaji Anžeta Ropreta kronal pritisk Olimpije, kar se je na koncu izkazalo za gol vreden dveh točk. Foto: Iztok Novak
Tomaž Razingar (VSV Beljak)
Lansko sezono je Tomaž Razingar začel kot kapetan "železarjev", a je po sporu s športnim direktorjem Zvonetom Šuvakom zapustil moštvo. Ob "vrnitvi" v dresu Beljaka je dosegel gol in prispeval eno podajo. Foto: Iztok Novak

98-odstotkov ubranjenih strelov oz. 39 ukrotenih strelov od 40 neposrednih poskusov "linzerjev" pove vse, kdo je bil prvi junak druge zaporedne zmage Olimpije - Aleš Sila!

Preobrat Olimpije v petih minutah
"Zeleno-beli" so slavili kljub zaostanku, v 8. minuti je za gostitelje zadel Martin Mairitsch. Do zmagovitega preobrata je prišlo v 2. tretjini, ko je Andrej Hebar najprej v 25. minuti izenačil po podaji Domna Vedlina. Sledila je izključitev Matthiasa Schwaba, Ljubljančani pa so stisnili nasprotnike pred vrata Alexa Westlunda.

Tudi po izteku 2-minutne kazni je plošček ostal v obrambni tretjini Linza, vse dokler ni Anže Ropret zaposlil svojega centra Boštjana Goličiča, ki je zadel za kar malce presenetljivo vodstvo Ollimpije.

Sila zaklenil ljubljanska vrata
Sledil je siloviti pritisk Linza (razmerje strelov v 3. tretjini 14:7), a kaj ko je bil 23-letni Sila vedno na pravem mestu in je omogočil, da Tilia Olimpija po 2. krogih skupaj s Salzburgom in KAC-om deli 1. mesto na lestvici. To je bila prva zmaga Olimpije v Linzu po marcu 2008 in obračunu v takratni končnici.

Olimpija je v Linz sicer odpotovala brez branilca Damjana Dervariča, ki bo moral zaradi pretresa možganov po petkovem naletu Davida Rodmana počival vsaj deset dni.

"Orli" dvakrat pobegnili na +3
Karavanški derbi je s 6:4 pripadel Beljaku, ki je temelje zmage zgradil v prvih 13 minutah, ko so "orli" povedli že s 3:0. "Železarji" so se pobrali in znižali na 3:4, a je najboljši igralec tekme Andreas Kristler (2 gola in 2 podaji) poskrbel, da so gostje znova pobegnili na varne tri gole prednosti. Poraz je z drugim golom omilil Robert Sabolič, izpostaviti velja tudi prvi gol Matevža Ermana v Ligi Ebel.

Beljak niz zmag nad Jesenicami podaljšal na 11
Pri "rdečih" je škripalo predvsem v obrambi in vratih, ne Jaakko Suomalainen (2 obrambi!) ne Mitch O'Keefe (17 obramb) se nista proslavila. Pri branjenju niso blesteli niti gostje, tako da je do 32. minute padlo že 9 golov (3:6). Na drugi statistični strani sta izstopala "power playja", tako Jeseničani kot Beljačani so tri gole dali s številčno premočjo. Na koncu so gostitelji močno pritisnili, si priigrali nekaj priložnosti, Bernhard Starkbaum (37 obramb) pa ni dovolil preobrata in Beljak je slavil že 11. zaporedno zmago v medsebojnih dvobojih!

Uspešna "vrnitev" Tomaža Razingarja
Prva domača tekma za Jesenice je prinesla tudi gostovanje klubske ikone Tomaža Razingarja, ki je po lanski "ločitvi" kariero v odprtem avstrijskem hokejskem prvenstvu nadaljeval pri klubu na drugi strani karavanškega predora - VSV Beljaku. "Rdeči 9" je svojo vrednost pokazal s podajo za 2:0 in golom za 3:0.