Mikael Granlund je letos dosegel devet golov in osem podaj. Foto: Reuters

"Na začetku sezone, ko smo sedeli na sestankih, smo izpostavili, da bi radi bili letos precej boljši v gosteh. Preprosto se na gostovanjih kot ekipa zabavamo," je po zmagi dejal Alex Stalock, ki je zbral 20 obramb. Minnesota je na zadnjih 11 tekmah slavila devetič, na gostujoči turneji, kjer jo čaka še ena tekma, pa je pri štirih zmagah in dveh porazih.

Gostje so v 28. minuti, ko je zadel Mikael Granlund, povedli s 3:0. Nekaj upanja je Racmanom, ki jim ni pomagalo niti 38 obramb Johna Gibsona, vlil Pontus Aberg, a se je domača mreža v zadnji tretjini zatresla še dvakrat. Znova se je med strelce vpisal Granlund. Odlični finski napadalec je vpisal tri točke, kolikor jih je z dvema podajama in golom za 2:0 dal tudi Jason Zucker.

600. podaja Marleauja, 400. Wheelerja
Toronto je s 6:1 odpravil New Jersey, med strelce pa se je za tretjo zaporedno zmago vpisalo kar šest domačih hokejistov. "Več kot jih lahko da gol, boljše je. Mislim, da je ekipa vedno bolj samozavestna. Igramo pravi sistem, po katerem dosegamo zadetke," je dejal 39-letni Patrick Marleau, ki je na začetku druge tretjine podal Nazem Kadriju za vodstvo z 2:0. To je bila Marleaujeva že 600. podaja v dolgi in bogati karieri v najmočnejši ligi na svetu.

Winnipeg je na domačem ledu s 5:2 odpravil Colorado. Kar pet točk je na tekmi dosegel Blake Wheeler, ki je prispeval štiri podaje. Tretja, po kateri je na 3:1 povišal Nikolaj Ehlers, je bila njegova 400. v Ligi NHL. Zatem je podal še Patriku Laineju za 4:2, ko je do konca ostala še minuta in pol, pa je odlični predstavi postavil piko na i in se še sam vpisal med strelce. Na zadnjih devetih tekmah je vsakič dosegel vsaj točko.