Izbranci Mitje Šivica so zadnji poraz na domači ledeni ploskvi doživeli 20. decembra 2019. V tej sezoni so oddali le eno točko, Bregenzerwald so premagali po podaljšku. Tokrat so se morali maksimalno potruditi, saj so zelo slabo začeli srečanje.

Gostom uspel sanjski štart
V 2. minuti so gostje izkoristili že prvi napad. Plošček se je v gneči pred vrati odbil naravnost na palico MacGregorja Sharpa, ki je zlahka zatresel prazno mrežo. Sredi naleta Jeseničanov je moral na kazensko klop Mirko Đumić. Gostje so hitro postavili "power play" in po pol minute je Stefan Quinz matiral Žana Usa za 0:2.

V 8. in 9. minuti sta bila izključena dva igralca Rittna. Železarji so imeli minuto in devet sekund časa za zadetek ob igri petih proti trem. Premoč jim je uspelo izkoristiti. Po lepih kombinacijah je na koncu podajo Andreja Hebarja izkoristil Francesco Pinelli.

Rajsar izenačil ob prednosti igralca več
V drugi tretjini so Jeseničani pritisnili. Po nekaj strelih je odbitek v nebranjeni del gostujoče mreže ob prednosti igralca več pospravil Sašo Rajsar. Po pol ure igre je na semaforju pisalo 2:2. Po zadetku so gostje v enem od redkih protinapadov oplazili okvir vrat.

Sodja dosegel odločilni zadetek
Na začetku zadnje tretjine se je Us izkazal z nekaj dobrimi posredovanji. Pet minut pred iztekom rednega dela srečanja je Adam Giacomazzi moral na kazensko klop zaradi igranja z visoko palico. Šivic je seveda stavil na udaren napad. Žan Jezovšek je močno streljal z leve strani, vratar Luke Cavallin je plošček odbil, Jaka Sodja pa ga je pospravil pod prečko.

Minuto pred koncem je Cavallin zapustil svoja vrata, gostje so poskusili s šestimi igralci v polju. Veliko neumnost si je privoščil Andreas Lutz, ki je zaradi udarca s palico moral na kazensko klop 40 sekund pred koncem. Ritten je seveda moral tvegati brez vratarja in dobro sekundo pred iztekom igralnega časa je s strelom v prazno mrežo novo zmago potrdil Sašo Rajsar. Razmerje v strelih na vrata je bilo 43:23.

Naslednja tekma čaka železarje v soboto, ko bodo gostili Asiago.

Anže Ropret je dosegel oba zadetka za Olimpijo ob prednosti igralca več. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Celovčani pretili v Tivoliju do zadnje minute
SŽ Olimpija je v Tivoliju premagala drugo ekipo KAC-a z 2:1. Zmaji so precej oslabljeni. Gal Koren je zaradi poškodbe stegenske mišice že končal sezono, Žiga Pešut bo moral počivati dva tedna. Manjkala sta tudi Miha Zajc in Mark Sever.

Po zelo slabi igri v uvodni tretjini sta mreži mirovali. V 22. minuti je moral Mark Kompain zaradi igre z visoko palico na kazensko klop za štiri minute. Anže Ropret je z močnim strelom pod prečko unovčil podajo Aleša Mušiča. V 27. minuti je Ropret še drugič zadel ob "power playu".

V zadnji tretjini je ritem igre precej padel. Tilen Spreitzer je klonil v 50. minuti, ko ga je ukanil Finn van Ee. Razmerje v strelih na vrata je bilo 40:14. Trener Raimo Summenen ni bil zadovoljen s predstavo. V soboto bodo zmaji gostovali pri Bregenzerwaldu, kar bo precej večji test pred derbijem vodilnih ekip Alpske lige v sredo ob 20.15 v Tivoliju. Kanadčan Marc-Olivier Vallerand še čaka na vso dokumentacijo, morda bo lahko zaigral že ta konec tedna.