Železarji so se oddolžili Zell am Seeju - odločila dva gola z igralcem manj

Prvi gol Rajsarja za zmaje
31. januar 2018 ob 21:39
Jesenice,Ljubljana - MMC RTV SLO

Jeseniški hokejisti so se oddolžili Zell am Seeju za sobotni poraz v Alpski ligi. V Podmežakli so bili železarji boljši kar s 6:2. SŽ Olimpija je z enakim izidom odpravila Gardeno.

Zell am See je bil v soboto presenetljivo boljši z 1:0, ko je odločil nekdanji železar Martin Oraže. Tokrat je bilo ključno obdobje ob koncu druge in na začetku tretje tretjine, ko so gostitelji kar dvakrat zadeli v polno z igralcem manj.

V 12. minuti je za vodstvo poskrbel Luka Kalan. Na začetku druge tretjine je bil natančen Jaka Sodja, a je le minuto zatem znižal branilec Fabian Scholz, ki je pred dvema letoma igral za Olimpijo. V 37. minuti je Oraže unovčil prednost igralca več. Ko je na kazenski klopi sedel Tadej Čimžar, je Luka Bašič zadel z igralcem manj v 39. minuti. Kazen se je nadaljevala tudi na začetku zadnje tretjine, ko je na 4:2 povišal Markus Piispanen. Kalan in Bašič sta nato potrdila zanesljivo zmago.

Jeseničani so trdno na tretjem mestu, ki prinaša možnost izbire tekmeca za končnico. Do konca rednega dela imajo še pet tekem, naslednjo v soboto v gosteh pri Fassi, potem pa jih čaka premor do konca olimpijskih iger.

Prvi gol Rajsarja za Olimpijo
Današnjo tekmo so v Tivoliju posvetili v ponedeljek umrlemu napovedovalcu Jožetu Rojcu - Jocu, ki je bil prepoznaven glas v zadnjih dveh desetletjih. V uvodni tretjini je imela Olimpija premoč, a se je dvakrat znašla v zaostanku. Janez Orehek in Luka Zorko sta izenačila.

Na polovici tekme so zadeli dvakrat v razmiku le 19 sekund, natančna sta bila Kristjan Čepon in Črt Snoj. Ko pa je nato potnik na olimpijske igre Andrej Hebar dodal še peti gol v 37. minuti, je bil odpor gostov strt.

Za zadnji gol na tekmi je poskrbel novinec v moštvu Sašo Rajsar, ki se je tako prvič vpisal med strelce v zeleno-belem dresu. V 53. minuti je izkoristil prednost igralca več.

Ljubljančane čaka le še ena tekma pred olimpijskim premorom, šestouvrščena ekipa lige se bo podala na gostovanje k drugouvrščenemu Rittnu.