Jeseničani so na neverjeten način zapravili zmago nad ekipo, ki jih je v zadnjih 12 dneh vključno z današnjim obračunom premagala še tretjič. Dvoboj v Podmežakli so zaznamovali preobrati, a so imeli zadnjo besedo mladi Salzburžani in po 4:3 in 4:0 zmagali še s 6:5.

Kazalo je sicer precej slabo, saj so po črnih minutah v drugi tretjini domači zaostajali že z 1:4, čeprav je Luka Kalan zadel prvi na tekmi. V 22. minuti je spretno poslal plošček izza vrat v vratarja Nicolasa Wieserja in odbil se je v mrežo. Mladi slovenski reprezentant Aljaž Predan je izenačil po pol ure igre. Gostje so se nato razigrali, Oliver Nordberg je prispeval podajo in dva gola za vodstvo z 1:4. A zadetek Philippa Paradiesa z igralcem več tik pred koncem druge tretjine je nakazal zasuk.

Ko so nato železarji prek Tadeja Čimžarja v 46. minuti znižali, prek Erica Panceta in Mihe Pesjaka pa v razmiku zgolj 37 sekund v 58. minuti povedli s 5:4, se je zdelo, da jim je uspelo dokončati preobrat in da bodo točke ostale v Podmežakli.

Toda mlada solnograška ekipa je pokazala, da ni po naključju pod vrhom lestvice: nepopustljivi gostje so najprej izenačili 39 sekund pred koncem, Justin Schütz je z bekhendom pospravil plošček v mrežo. Osem sekund pred koncem je Casper Evertsson z diagonalnim strelom z leve strani matiral Žigo Kogovška in poskrbel za slabo voljo na tribunah.

Ljubljančani upravičili vlogo favorita
Ljubljančani niso imeli večjih težav s tekmeci iz znanega smučarskega središča. Do polovice tekme so se domači še nekako držali ekipe z vrha lestvice, potem pa je razlika v kakovosti – Kitzbühel je na lestvici v spodnji tretjini – le prišla do izraza.

Gostitelji so ublažili začetno vodstvo gostov po golu Mihe Zajca, isti igralec je še v prvi tretjini povišal na 2:1, za mirnejše nadaljevanje pa sta zadela še Anej Kujovec in Aleš Mušič. Domača zasedba je znižala na 2:3, ko je imela na ledu dva igralca več.

A pravega vprašanja o zmagovalcu ni bilo, gostje pa so v zadnji tretjini dosegli še tri zadetke. Dva gola Gregorja Koblarja in en Gala Korena pa so poskrbeli za trdno vodstvo in zmago zeleno-belih, ki so tako po nekoliko nesrečnem porazu s Pustertalom, ki je prekinil njihov niz 11 zmag, zdaj dobili drugo zaporedno tekmo.