Jeseničani so imeli v rokah zmago po rednem delu, pa so jo, kot že nekajkrat v sezoni, zapravili tik pred koncem. Tokrat jim je za uspeh zmanjkalo deset sekund, toliko je namreč ostalo do konca tekme, ko je Paul Huber poskrbel za izenačenje na 3:3. Isti igralec pa je nato z zadetkom v 62. minuti dokončno zapečatil usodo železarjev.

Pred tem so domači vodili z 2:0, zadela sta Marko Djumić in Andrej Tavželj v drugi tretjini, in s 3:2, ko je v 49. minuti Andrej Hebar poskrbel za zadnji jeseniški gol na tekmi. Razmerje strelov je bilo 25:25.

Dva gola Korena in Pešuta
Ljubljančani so v Celovcu ves čas vodili. Po dvakrat sta zadela Gal Koren in Žiga Pešut, po enkrat pa Miha Logar in Sašo Rajsar. Razmerje strelov je bilo 41:13 za zmaje. Varovanci Gregorja Polončiča so tako uspešno opravili z generalko pred petkovim derbijem z Jesenicami v Podmežakli.