Napadalec Andre Hahn je prejemal čestitke soigralcev. Foto: Reuters

V obračunu bavarskih klubov je Bayern šele tretjič na 21 medsebojnih tekmah izgubil. Borbena domača zasedba je izkoristila obe priložnosti in se veselila velikih treh točk v boju za obstanek.

Trener Bayerna Julian Nagelsmann je imel težave, saj so kar trije igralci odpadli. Vzrok je bil koronavirus. Niklas Süle in Josip Stanišić sta bila na zadnjem testiranju pozitivna, Joshua Kimmich pa je moral v karanteno, saj je bil v stiku z okuženo osebo.

Pedersen in Hahn poskrbela za lepo prednost Augsburga
Augsburg je prvo nevarno akcijo uprizoril v 23. minuti in takoj povedel. Andi Zeqiri je z leve strani podal pred vrata, Lucas Hernandez je žogo izbil naravnost na nogo Madsa Pedersena, ki jo je z levico zabil v mrežo.

V 36. minuti druga resnejša akcija Augsburga in že 2:0. Marcel Sabitzer je izgubil žogo na sredini igrišča, Brazilec Iago je poslal sijajen predložek z leve strani, Andre Hahn pa je z osmih metrov z glavo matiral Manuela Neuerja.

Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je imel lepo priložnost za izenačenje, a ni dovolj natančno streljal. Foto: Reuters

Lewandowski unovčil podajo Müllerja s peto
Serijski nemški prvaki so takoj odgovorili. V 38. minuti je Benjamin Pavard z leve strani podal v kazenski prostor, Thomas Müller pa je s peto mojstrsko preusmeril žogo v sredino. Robert Lewandowski je z volejem z desnico zatresel mrežo. To je bil že 14. zadetek Poljaka v tej sezoni.

"Bunker" gostiteljev zdržal
Na začetku drugega polčasa sta vstopila Jamal Musiala in Alphonso Davies. Augsburg se je v drugem polčasu branil z vsemi možmi, Bayern ni imel pravih idej. V 73. minuti je Davies z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata. Lewandowski je imel v 79. minuti še zadnjo priložnost za izenačenje, vratar Rafal Gikiewicz pa se je izkazal.

Bayern je imel ogromno premoč (streli 5:18, posest 21:79 %), a je ostal praznih rok in obeta se še napeto nadaljevanje jesenskega dela Bundeslige. Naslednje gostovanje ne bo prav nič lažje, saj bo 4. decembra na sporedu obračun vodilnih ekip na stadionu Westfalen v Dortmundu.

Weinzierl: To je praznik za našo ekipo
"Zelo dobro smo igrali v prvem polčasu. Zavedal sem se, da je minimalna prednost nevarna. To je praznik za našo ekipo. Seveda smo imeli tudi kar nekaj sreče," je bil navdušen trener Markus Weinzierl.

Nagelsmann je bil precej slabše volje po prvem gostujočem porazu v prvenstvu v tej sezoni: "Če v napadu ni pravih idej, moramo stati trdno v obrambi. Tokrat smo prejeli dva poceni zadetka."

Marco Reus je zagotovil tri točke Borussii, ki tudi brez poškodovanega Erlinga Haalanda drži priključek do Bayerna. Foto: EPA

Kapetan Reus zrežiral zmago Dortmunda
Borussia iz Dortmunda se je morala pošteno potruditi za tri točke proti Stuttgartu (2:1).
Donyell Malen je v 56. minuti poskrbel za vodstvo rumeno-črnih. Nizozemec je streljal z roba kazenskega prostora, zadel je kapetana gostovu Vatarju Enda, žoga je spremenila smer in končala v mreži. Stuttgart je izenačil sedem minut zatem. Natančen je bil Roberto Massimo z levico.

V 85. minuti je odbito žogo v mrežo po protinapadu potisnil kapetan Marco Reus za pomembno zmago črno-rumenih.

Poškodovani zvezdnik Erling Haaland je bil znova na tribuni. Manjkali so tudi Giovanni Reyna, Marcel Schmelzer, Nico Schulz, Marius Wolf in Dan-Axel Zagadou.

Poraz Leipziga v Hoffenheimu
Borussia iz Mönchengladbacha je s 4:0 ugnala Greuther Fürth, Hoffenheim pa je z 2:0 premagal Leipzig. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je tekmo začel v prvi postavi, trener Jesse Marsch pa ga je ob polčasu potegnil na klop pri izidu 1:0 za Hoffenheim. Kampl in kolegi so po porazu padli na šesto mesto lestvice z 18 točkami.