V dvorani Hardek je bil začetek slovenskega predstavnika udaren. V 9. minuti je bilo na semaforju že 5:1. Čeprav so se gostje nato nekaj minut držali domačih, so ti v drugem delu prvega polčasa po zaslugi izjemnih Martina Hebarja in Tilna Kosija – skupaj sta do odmora dosegla kar 11 golov –, pobegnili na +8. Po prvem polčasu je prednost znašala pet golov (18:13).

Zdelo se je, da bodo gostitelji v drugem delu nadzorovali položaj, a so imeli Islandci drugačne načrte. Hitro so se približali na dva gola zaostanka in večji del drugega polčasa pretili Ormožanom. Toda Jeruzalem je nato le strnil vrste, ustavil nalet tekmeca in do konca dvoboja znova ušel žilavim Islandcem.

Martin Hebar je na koncu dosegel sedem zadetkov, Kosi pa šest.

1/16 finala bo na sporedu med 27. novembrom in 5. decembrom, žreb bo v ponedeljek.