Jeseničani so odlično odprli novo sezono. Težke priprave so obrodile sadove. Foto: www.alesfevzer.com

V letu 2020 so Ljubljančani še brez zmage na derbijih. Februarja so bili Jeseničani v Tivoliju boljši s 3:2, 2. marca v Podmežakli pa je bilo 1:0. V zadnjega pol leta so ledene ploskve mirovale zaradi pandemije novega koronavirusa. Izbranci Mitje Šivica so prikazali veliko željo, metali so se pod plošček. Pristop je bil izjemen, čeprav je šlo za pripravljalno tekmo.

Popravni izpit za zmaje že v petek
Pri zmajih se je še najbolj izkazal edini strelec Miha Zajc, ki je v ponedeljek podpisal dveletno pogodbo. Popravni izpit bo imela Olimpija (zelo verjetno) že v petek, ko se bosta moštvi srečali v polfinalu Pokala Slovenije v dvorani Tivoli. Težko je namreč pričakovati, da bi katera izmed preostalih slovenskih ekip lahko presenetila najboljši ekipi.

V uvodni tretjini sta mreži mirovali. Ljubljančani so imeli kar trikrat prednost igralca več, a niso zadeli. Zbrali so kar 20 strelov na vrata, a niti enkrat niso zatresli mreže.

Zajc izenačil z igralcem manj
V 38. sekundi druge tretjine je Mirko Đumić zatresel mrežo Olimpije. V 23. minuti je moral na kazensko klop Nik Simšič zaradi zadrževanja s palico. Zajc je po 31 sekundah izenačil celo z igralcem manj. Prestregel je podajo Tavžlja, preigral Usa in poslal plošček v mrežo. Mojstrska poteza junaka finala Alpske lige aprila lani. V 37. minuti je Jure Sotlar ušel Andreju Hebarju, ki ga je zaustavil s palico, in zmaji so imeli na voljo kazenski strel. Sotlar je zadel le okvir vrat.

Žan Us je klonil le enkrat. Juretu Sotlarju ga ni uspelo ukaniti iz kazenskega strela. Foto: www.alesfevzer.com

Đumić odločil ob prednosti igralca več
Izenačena tekma se je nadaljevala tudi v zadnji tretjini. Mark Čepon je bil izključen v 55. minuti in le 23 sekund je potreboval razigrani Đumić, da je dosegel odločilni zadetek z natančnim strelom z leve strani.

Blestel je vratar Us, ki je zaustavil 41 strelov zmajev. Pošteno jo je zagodel nekdanjim soigralcem. Razmerje v strelih na vrata je bilo 42:26.

Jan: To je dobra šola za pokalno tekmovanje in tudi za Alpsko ligo
"Z izidom nisem zadovoljen, saj smo imeli res veliko priložnosti. Žan Us je zaklenil vrata. To je dobra šola za pokalno tekmovanje in tudi za Alpsko ligo. Jeseničani so zares močni. Zdaj me čaka analiza te tekme. Na derbijih je ključna zbranost v ključnih trenutkih. Mi smo zadeli le enkrat, in še to ob igralcu manj na ledu," je povedal trener Olimpije Ivo Jan.

Športna dvorana na Bledu je bila prizorišče prvega večnega derbija v tej sezoni. Organizatorji so imeli dovoljenje za 500 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com

Šivic pričakuje še veliko boljšo igro
"Nismo še pravi, čaka nas še veliko dela, imeli pa smo veliko želje in volje. Redkokdo tako zavzeto dela na treningih in imamo še veliko prostora za izboljšavo. Izgubili smo nekatere nosilce igre, tudi vodjo garderobe. Želel sem pravi karakter že na pripravljalnih tekmah. Fizično smo odlično pripravljeni. Zdaj nas čakata počitek in analiza te tekme. Pokal v Tivoliju bo še zahtevnejši, mi seveda želimo znova zmagati in se prebiti v finale," je dodal trener železarjev Mitja Šivic.

Najboljša slovenska kluba se bosta pomerila tudi v 1. krogu Alpske lige 3. oktobra v Tivoliju.