Hoče so se v preloženi tekmi 14. kroga dobro upirale Salonitu iz Anhovega, na koncu je bilo 2:3, pri čemer se je odločilni niz končal na 11. Foto: OZS

Kamničanke so bile v škripcih le v drugem nizu, ko je Ankaran povedel z 12:8, na koncu tega niza pa je s tremi zaporednimi točkami blestela Olivera Brulec Kostić, ki je bila s 16 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

"V dvorani OŠ Antona Ukmarja je vedno težko igrati, kajti v njej še toliko bolj do izraza prideta servis in sprejem, mi pa tudi nismo najbolje vstopili v tekmo. Poznalo se nam je tudi, da smo zadnjo tekmo odigrali pred slabim mesecem dni, saj vmes nismo igrali pripravljalnih tekem," je povedal trener kamniške ekipe Aljoša Jemec.

Calcit Volley ima ob 11 odigranih tekmah 10 zmag in 31 točk, na drugem mestu je Sip Šempeter, ki ima 13 tekem in 10 zmag ter 28 točk. V sredo ob 16. uri bo Calcit Volley gostil Novo KBM Branik. Vrsto let je bil to največji derbi v prvenstvu, v letošnji sezoni pa je mariborska ekipa (9 tekem, 6 zmag) precej šibkejša, tako da je Calcit v vlogi velikega favorita.

Pri moških so odigrali še zadnji tekmi drugega dela prvenstva. Calcit Volley je bil s 3:1 boljši od Krke, pri čemer je za Calcit Martin Kosmina, dolgoletni kapetan novomeške ekipe, dosegel 20 točk.

Bolj razburljivo je bilo v Hočah, kjer je Salonit Anhovo na trenutke tudi podcenjeval tekmeca in se skoraj opekel. Na koncu je bilo 2:3. V odločilnem nizu so gostitelji naredili pet napak v napadu, kar so izkušeni Kanalci (Vrtovec 21 točk, Peterlin 17) izkoristili in ušli na 2:8. Marko Radosavljević je z močnim diagonalnim udarcem izkoristil tretjo zaključno žogo.