Žan Jezovšek je blestel v Podmežakli. Prispeval je dva zadetka in eno podajo.

Jeseničani, ki veljajo za favorite za naslov v letošnji sezoni, so imeli v uvodnih krogih polovičen uspeh. Po gladki uvodni domači zmagi nad Cortino (4:0) so na drugi tekmi doživeli poraz proti novincem v tekmovanju, ekipi Unterland Cavaliers (2:5).

V prvi tretjini so se gostje zelo dobro upirali. Ko je bil v 7. minuti izključen Rudolfs Polcs zaradi zadrževanja s palico, je bilo vroče pred vrati Anttija Karjalainena. Salzburžani so bili nevarni, izkazali so se s hitrim drsanjem, David Cernik je prišel celo sam pred vrata, a mu ni uspelo ukaniti Finca v vratih Jeseničanov.

Jezovšek v odlični formi
Na začetku druge tretjine je bil zaradi spotikanja izključen Maximilian Jelavić, ob prednosti igralca več pa je Polcs močno streljal, vratarju Thomasu Pfarrmaierju pa je plošček ušel med nogama prek golove črte. V 36. minuti je zapretil Niki Huovinen, plošček pa je iz bližine v mrežo pospravil Žan Jezovšek.

V zadnji tretjini so se železarji sprostili. Jezovšek je v 45. minuti povišal na 3:0, nato pa sta zadela še Eric Pance in Luka Ulamec.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 43:32. V naslednjem krogu bodo Jeseničani v soboto gostovali v Meranu.