Ellyes Skhiri je zrežiral prvo zmago Kölna v Dortmundu po skoraj treh desetletjih. Foto: Reuters

Borbena zasedba iz Kölna se je izkazala, imela pa je tudi nekaj sreče pri zadetkih. Pomagali so ji kar sami Porurci, ki so bili zelo neučinkoviti in so delali preveč napak. Predvsem norveški čudežni deček Erling Haaland je zatajil, v sodnikovem dodatku je zapravil izjemno priložnost za izenačenje. To je bila prva zmaga Kölna v Dortmundu po aprilu 1991.

V 4. minuti je Jadon Sancho zadel prečko, na drugi strani pa je Köln unovčil prvo priložnost. Po podaji iz kota je Marius Wolf podaljšal žogo, na daljši vratnici pa jo je Ellyes Skhiri potisnil v mrežo.

Erling Haaland tokrat ni bil razpoložen. Norvežan je imel na nogi 2:2, a je zares slabo zadel žogo. Foto: Reuters

Varovanci trenerja Markusa Gisdola, ki je prejel številne kritike po zelo slabem štartu, so se disciplinirano branili. Sredi največjega pritiska črno-rumenih na začetku drugega polčasa je Tunizijec Shkiri povišal na 0:2. Znova je Wolf visoko skočil po podaji iz kota in podaljšal žogo na daljšo vratnico. Shkiri si je zaustavil žogo in jo s pol metra potisnil v mrežo.

Znižal je Thorgan Hazard v 74. minuti z natančnim strelom z desno nogo po podaji Giovannija Reyne. V zadnjih minutah se je večkrat izkazal Timo Horn v vratih Kölna. V sodnikovem dodatku so gostje postavili "bunker" v kazenskem prostoru, vratar Roman Bürki je prišel v napad. V 95. minuti je 16-letni Youssoufa Moukoko podal do Marca Reusa, ki je v sredini našel Haalanda. Norvežan je bil sam pred vrati, a je žogo zelo slabo zadel z levico.

Tanguy Coulibaly je kronal odlično predstavo Stuttgarta v uvodne pol ure. Foto: Reuters

Bayern po preobratu odnesel poln izkupiček iz Stuttgarta
Bayern v zadnjem tednu ni blestel, po remiju z Werderjem (1:1) je sledila povprečna predstava proti Salzburgu (3:1). Tudi v Stuttgartu evropski prvaki niso navdušili in pošteno so se tresli za vse tri točke.

Stuttgart je povedel z zadetkom Tanguyja Coulibalyja v 20. minuti po odličnem protinapadu. Silas Wamangituka se je otresel Davida Alabe na desni strani in podal v sredino kazenskega prostora. Manuel Neuer je stekel iz vrat, a je bil malce prepozen, žoga je prišla do Coulibalyja, ki jo je z levico zabil pod prečko z desetih metrov.

Izenačil je Kingsley Coman v 38. minuti, po podaji Thomasa Müllerja je z leve strani prodrl v kazenski prostor in ob bližnji vratnici poslal žogo v mrežo. Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je v sodnikovem dodatku prvega polčasa z izjemnim strelom z 20 metrov poskrbel za preobrat. Za Poljaka je bil to že 12. v tej sezoni.

Douglas Costa je dosegel prvi zadetek za Bayern po marcu 2017. Foto: Reuters

Stuttgart je bil v zadnje četrt ure blizu izenačenju. Waldermar Anton in Saša Kalajdžić nista uspela ukaniti Neuerja. Zmago Bayerna je tri minute pred koncem potrdil Douglas Costa z natančnim strelom z levo nogo.

Flick zadovoljen z izidom, ne pa z igro
"Ritem tekem je res naporen, igramo vsake tri dni, in to se je začelo poznati. Tudi naši tekmeci v ligi popuščajo. Zadovoljen sem s tremi točkami, igra pa ni bila najboljša," je povedal trener Flick, ki ga v torek čaka zahtevno gostovanje na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu. Atletico bo po porazu v Münchnu z 0:4 zelo motiviran.

Minimalna zmaga Leipziga
Leipzig je premagal Arminio iz Bielefelda z 2:1. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je odigral vso tekmo, v 90. minuti je dobil rumeni karton. Bielefeld je bil sicer dokaj enakovreden tekmec, a so domači izkoristili priložnosti in napake gostov v obrambi, za poln izkupiček pa sta poskrbela Angelino v 29. in Christopher Nkunku v 47. minuti. Zmago bi lahko dokončno potrdil Alexander Sörloth, toda v 73. minuti je zapravil enajstmetrovko, kazen pa je prišla v obliki znižanja z zadetkom Fabiana Klosa.

Črna serija Schalkeja se nadaljuje
Borussia iz Mönchengladbacha je na večerni tekmi odpravila Schalke s 4:1. Ekipa iz Gelsenkirchna že 25 tekem zapored ni zmagala, kar je drugi najdaljši črni niz v zgodovini nemškega nogometa. Tega ima že več kot 50 let ekipa Tasmania Berlin, ki ni zmagala na 31 tekmah v nizu. Schalke je na zadnjem mestu in čaka ga krčevit boj za obstanek.