Aleksej Lucenko (na fotografiji med slavjem na 6. etapi lanske Dirke po Franciji) je bil najboljši v današnji vožnji na čas. Foto: Reuters
  6. I. VAN WILDER   BEL     0:14

28-letni Lucenko, kolesar Astane, je na razgibani trasi med Firminyjem in Roche-La-Molierom za osem sekund prehitel moštvenega kolega, Španca Iona Izagirreja, za devet pa Danca Kasperja Asgreena (Deceuninck Quick Step). Geraint Thomas je po najboljšem vmesnem času popustil in končal na 10. mestu, 24 sekund za zmagovalcem.

"Morda je zmaga presenetljiva, ampak – na višinskih pripravah na Teideju smo veliko delali na kronometru. Teren, ko je šlo danes gor-dol, je bil idealen zame. Jutri bom poskušal obleči še rumeno majico," je povedal Lucenko.

V skupni razvrstitvi je sekundo prednosti ohranil Avstrijec Lukas Pöstlberger, ki presenetil z 9. mestom, seveda pa si ne dela utvar, da bo tudi na koncu skupni zmagovalec, saj do nedelje kolesarje med drugim čakata še dve težki gorski etapi. Drugi je Lucenko, na tretjem in četrtem mestu pa sta Asgreen in Izagirre z devetimi sekundami zaostanka.