Chris Froome bo letos najbrž glavni favorit za zmago na Touru. Foto: EPA
Froome dobil kriterij Dauphine

28-letni Froome je za njim zaostal 24 sekund in še enkrat napovedal, da je eden izmed favoritov za letošnji Tour de France, ki se bo začel 29. junija na Korziki. Drugo mesto na dirki je z 58 sekundami zaostanka zasedel še en kolesar Skya, Avstralec Richie Porte, tretji pa je bil Španec Daniel Moreno.
Edini slovenski kolesar Kristijan Koren je zadnjo etapo končal na 57. mestu, skupno pa je bil 24.

Froome je poskrbel še za tretjo britansko zmago na dirki v zadnjih treh letih. Lani in predlani je slavil Bradley Wiggins.
Že po nekaj kilometrih etape, v kateri je kmalu po štartu začelo deževati, slabo vreme pa je vztrajalo vse do konca, je glavnina dovolila pobeg skupini 24 kolesarjev, v kateri je bil tudi Froome. Po enem od spustov je De Marchi pet kilometrov pred ciljem sam ostal v ospredju. Kakšna dva kilometra pred ciljem je napadel še Froome in prišel do drugega mesta.
Mollema slavil na skrajšani etapi
Na drugi etapi Dirke po Švici je zmagal Nizozemec Bauke Mollema, rumeno majico pa je zadržal najboljši na sobotnem prologu, Avstralec Cameron Meyer. Etapa je bila dolga "le" 119 kilometrov (namesto 161), saj so jo zaradi snega skrajšali. Črtali so tudi vzpon na 2.478 m visoki prelaz Nufenenpass.

57. K. KOREN           SLO      13:29

Končni vrstni red po 8. etapi: 1. C. FROOME VB 29:28:46 2. R. PORTE AVS +0:58 3. D. MORENO ŠPA 2:12 4. J. FUGLSANG DAN 2:18 5. D. NAVARRO ŠPA 2:20 6. M. ROGERS AVS 3:08 24. K. KOREN SLO 21:55

75. G. BOLE            SLO       6:22

Skupni vrstni red po 2. etapi: 1. C. MEYER AVS 2:53:06 2. R. HESJEDAL KAN +0:03 3. M. FRANK ŠVI 0:05 13. J. BRAJKOVIČ SLO 0:42 28. S. ŠPILAK SLO 1:09 62. R. VREČER SLO 4:59 78. G. BOLE SLO 7:12