Marc Hirschi je lanski medalji z evropskega prvenstva dodal naslov prvaka v kategoriji U-23. Kronal je odlično delo švicarske reprezentance, odločilen napad pa mu je uspel med spustom okoli sedem kilometrov pred ciljem. Foto: EPA
Tadej Pogačar (prvi z leve) je za uteho dobil šprint za sedmo mesto. Foto: EPA
Švicarji pripeljali Hirschija do mavrične majice
Pogačar pogrešal pomoč moštvenih kolegov

Mavrično majico je oblekel Švicar Marc Hirschi, ki je napadel na zadnjem spustu in sam pripeljal v cilj. Srebrno medaljo je z zaostankom 15 sekund osvojil Belgijec Bjorg Lambrecht, bronasto pa z istim časom presenetljivi Jaakko Hanninen, ki ni imel pomočnikov, saj je bil edini Finec v karavani.

Pogačar dobil šprint za sedmo mesto
Pogačar, letos med drugim zmagovalec največje etapne dirke med mlajšimi člani, Tour de l'Avenir, je po 180 km dirkanja po Innsbrucku in okolici osvojil 7. mesto (+0:47). Za kaj več bi moral imeti ob sebi dlje pomoč reprezentančnih kolegov, tako pa je ob lovu na vodilne potrošil preveč moči.

Težko bi izvlekel več
"Dal sem vse od sebe in ne vem, ali bi lahko kaj naredil bolje. Švicarji so taktično odlično odpeljali dirko, na koncu so imeli največ močnih kolesarjev. Jaz sem bil v zadnjih krogih sam in lahko sem zadovoljen. Ko so začeli napadati Belgijci, sem videl, da nimam pravih nog za enodnevne dirke," je povedal Pogačar.

Švicarji vso dirko zelo dejavni
V zadnji krog je Pogačar (na 9. mestu) vstopil v skupini prvih zasledovalcev in z zaostankom 33 sekund za vodilnima Markom Padunom in Patrickom Müllerjem. Zasledovalna skupina je pod taktirko Belgijcev ujela priključek, razlika je bila le še nekaj sekund. Manj kot štiri kilometre pod vrhom klanca je selekcijo naredil Bjorg Lambrecht in izoblikovala se je vodilna trojica, v kateri je na spustu (7 km pred ciljem) napadel 20-letni Hirschi in prednost ohranil do cilja. Za uspeh se seveda lahko zahvali tudi moštvenim kolegom, ki so bili vso dirko zelo dejavni.

V nedeljo v boju za visoka mesta Primož Roglič
Izidor Penko je bil na začetku dirke v ubežni trojici, nato je odstopil. Tudi Žiga Jerman je hitro zapeljal v slovenski "boks". Odstopila sta še Žiga Horvat in Nik Čemažar, Jaka Primožič pa je bil 39. (+5:41).

V soboto bo na svetovnem prvenstvu cestna dirka članic, vrhunec SP-ja pa bo nedeljska dirka članov, na kateri bo v igri za medaljo Primož Roglič.