Mathieu van der Poelu je prejšnji mesec po drugem mestu na Dirki po Flandriji cestno kolo zamenjal za gorskega in hitro ujel pravi ritem. Foto: EPA

26-letni Nizozemec, ki je vsestranski kolesar in blesti tudi v cestnem kolesarstvu, je po izjemno odpeljanem zadnjem krogu dobil sprintersko preizkušnjo v krosu, kar je bila generalka pred nedeljskim olimpijskim krosom.

Po sedmih kratkih krogih je bil van der Poel v ciljnem sprintu trojice hitrejši od Francoza Victorja Koretzkyja in Švicarja Nina Schurterja.

Pri ženskah je odločitev prav tako padla v zadnjem delu preizkušnje. Po šestih krogih je bila v zaključku najhitrejša Pauline Ferrand-Prevot. Druga je bila Švicarka Linda Indergand, tretja pa Britanka Annie Last.

Slovenskih tekmovalcev ni bilo na startu.

Glavni del sporeda v Albstadtu bo v soboto in nedeljo, ko bodo na vrsti preizkušnje v olimpijskem krosu. Med člani bosta v nedeljo tekmovala Tanja Žakelj in Rok Naglič. Med tekmovalci do 23 let bosta v soboto nastopila Matic Kranjec Žagar in Matjaž Lozar ter Vita Movrin med mladinkami.

Skupaj bo v Albstadtu v štirih konkurencah nastopilo 491 tekmovalcev iz 43 držav.