AK11 veliko strelja (skupaj 15 strelov v okvir vrat), a prvi zadetek je dosegel s postavljanjem pred gol, kjer se je od njega pak odbil v mrežo. A zato Hrušičan blesti kot podajalec, ki jih je nabral že 9 na prvih 6 tekmah nove sezone. Foto: AP

Na šesti tekmi sezone 2021 je 33-letni Slovenec dočakal prvi gol. V 29. minuti se je zasidral pred nasprotni gol, plošček pa se je po strelu Adriana Kempeja od kapetana Los Angelesa odbil v mrežo za 4:1, kar je bil na koncu tudi zmagoviti zadetek gostov.

Že 61 v karieri je Kopitar na eni tekmi zbral tri točke. Na šestih tekmah nove sezone pa je kapetana LAK-a brez točkovnega prispevka ostal le na drugi tekmi proti Minnesoti. Foto: AP

Poteza večera - akcija za 5:1
Anže Kopitar
je ob tem na nedeljski tekmi nadaljeval v izvrstnem podajalskem ritmu in vnovič prispeval dve asistenci. V 19. minuti je bil ob številčni premoči podajalec za izenačenje Alexa Iafalloja na 1:1, v 38. minuti pa je s podajo prek pol igrišča izredno zaposlil Liasa Anderssona, ki se mu je ravno iztekla kazen in takoj s preigravanjem povišal na 5:1.

V zadnji tretjini so prvaki izpred dveh let po zaslugi Braydena Schenna in Ryana O'Reillyja znižali na 3:5, a je ob domačemu jurišu prvi branilec Los Angelesa Drew Doughty razblinil vse dvome o zmagovalcu z golom v izpraznjena vrata za končnih 6:3.

Po šestih tekmah imajo Kralji tako polovični točkovni izkupiček in so na 5. mestu Zahoda, posebne podlige, v kateri bodo odigrali celotno letošnjo sezono. Naslednji dve tekmi LAK igra pri Minnesoti, proti kateri je na štartu sezone izgubil obe domači tekmi v podaljšku.

Sorodna novica Kopitarjeva vodilna sedma podaja Kraljem ni prinesla točk

AK11: V 2. tretjini so se odprle zapornice
"Mislim, da smo izšli iz prve tretjine z nekaj več pobude. Četudi nismo dosegli več golov, je bila to ena najboljših tretjin v sezoni. Bili smo napadalni, vedno prvi pri ploščku, veliko streljal. V drugi tretjini so se zapornice odprle za nas, v tretji pa smo dokončali delo,"
je drugo tekmo v dveh večerih v St. Louisu povzel prva zvezda srečanja. Po tesnem vodstvu so Kralji v osrednjem delu tekme dosegli tri gole, pri čemer je AK 11 prispeval na koncu odločilna gol in podajo.

Marner in McDavid ob boku Kopitarja
Z golom in skupno že devetimi podajami se je Anže Kopitar povzpel na vrh glavne lestvice najučinkovitejših igralcev NHL-a. Po 10 točk imajo po prvih dveh tednih nove sezone le še mlada kanadska zvezdnika Mitch Marner (Toronto) in Connor McDavid (Edmonton). Na lestvici podajalcev pa je Kopitarju s sedmimi podajami najbližji Američan Jack Eichel (Buffalo).