Anže Kopitar ima po 37 tekmah sezone 11 golov in 22 podaj za 33 točk, s čimer je najučinkovitejši hokejist Los Angelesa, ki je zdaj na pravi poti za končnico. Foto: AP

Pittsburgh je na začetku zadnje tretjine prek Radima Zohorne izenačil na 2:2, a nato je Los Angeles v le 83 sekundah dosegel kar tri gole. Najprej je Anže Kopitar podal za prvi gol sezone branilca Mikeyja Andersona, ki je zadel z modre črte. Že v naslednjem napadu so Kralji potrebovali za naslednji gol le 10 sekund: udarila je kombinacija Trevor Moore-Viktor Arvidsson, Šved pa je dosegel deveti gol sezone.

AK11 zadel za 1:1 in 5:2

Hitro je sledilo novo obleganje vrat Pingvinov in po lepo izigrani obrambi se je na pravem mestu znašel kapetan Kopitar, ki je v 45. minuti tako prišel do drugega gola večera. Prvič je 34-letni Slovenec bil natančen v 14. minuti, ko je z desetim golom sezone izničil zaostanek Los Angelesa po uvodnem golu Krisa Letanga za Pittsburgh. Edini gol 2. tretjine je padel v 35. minuti, ko je Dustin Brown ob številčni premoči prišel do jubilejne 700. točke v NHL-karieri.

Šele drugi poraz Pingvinov na zadnjih 13 tekmah

Na že odločeni tekmi je v 59. minuti končni izid postavil Sean Durzi, ki je predtem prispeval že dve podaji. Razmerje strelov v okvir vrat je bilo na koncu kar 45:29, svoje delo je znova dobro opravil vratar-veteran Jonathan Quick (27 obramb). Poraz Pittsburgha v Los Angelesu je bil šele drugi na zadnjih 13 tekmah! S tem se je ekipa Sidneyja Crosbyja iz napol odpisanega položaja vrnila v boj za končnico in drži prvo povabilo ("wild card") na Vzhodu.

S tretjo zaporedno zmago in šesto na sedmih tekmah domače serije so se Kingsi utrdili na 3. mestu Pacifika, kar je najvišje v tekoči sezoni. Zdaj se Kopitar in druščina odpravljata na kratko pot ob zahodni obali: v Seattle in San Jose, nato pa sledita dve novi domači tekmi z dvema favoritoma sezone Tampa Bayjem in Coloradom.

Kopitar: Ekipna predstava od prve do zadnje minute

"Gre zgolj za to, da vsako noč damo vse od sebe ter igramo res čvrsto in nepopustljivo. V zadnjem času ne ponujamo veliko priložnosti tekmecem, tudi naša vratarja sta zelo trdna. To je bila ekipna predstava od prve do zadnje minute," je na novinarski konferenci po srečanju dejal Kopitar. Tudi sam pa je bil presenečen nad strelsko eksplozijo v zadnji tretjini. "Seveda nismo pričakovali treh golov, ampak občutek je bil res dober," je še dodal slovenski as.

Kopitar je bil razumljivo izbran za prvo zvezdo tekme Kings - Penguins. Dva gola in podaja za +3, ob tem je dobil kar 75-odstotkov bulijev (15/20), ob 3 strelih v okvir in enemu zgrešenemu pa je v obrambi še sam blokiral en strel gostov. Vse to v 30 izmenah in 19:43 igre na ledu. Foto: AP
Kopitar brez nastopa na tekmi zvezd

V Ligi NHL so pred začetkom četrtkovih tekem objavili seznam udeležencev tekme All Star. Med izbranci tokrat ni Anžeta Kopitarja, saj bo Los Angeles na tekmi vseh zvezd zastopal njihov prvi golgeter Šved Adrian Kempe (16 golov in 7 podaj), za katerega bo to krstni nastop na tekmah zvezd.

Kapetan Pacifika je Connor McDavid (Edmonton), kapetan Centralne skupine Nathan MacKinnon (Colorado), kapetan Atlantika je Auston Matthews (Toronto) in kapetan Metropolitanske skupine je Aleksander Ovečkin (Washington). All Star tekma bo 5. februarja v Vegasu, domovanju Zlatih vitezov.