Aleksandar Džikić se je z Budućnostjo veselil prve zmage v letošnji sezoni Evrolige. Foto: EPA
Real Madrid je za sedmo zmago v sezoni ugnal Himki. Foto: EPA
Jaka Blažič je za zmago Barcelone prispeval 11 točk. Foto: EPA

Po skoraj 16 letih je Budućnost, ki se je letos vrnila v Evroligo, znova slavila med evropsko elito. Ob tem je podrla rekord najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja, saj so košarkarji iz Podgorice zadeli kar 21 trojk, izza črte pa so metali skoraj 62-odstotno. Rekord so popravili za dve trojki.

Budućnost je na krilih Earla Clarka hitro prevzel pobudo, dobila prvo četrtino s 26:18 in praktično ves čas višala prednost, ki je bila ob polčasu že dvomestna, pred zadnjo četrtino pa je znašala 16 točk, kar je v zaključku brez težav zadržala, čeprav je Baskom v zadnjih minutah uspela serija 7:0. S 24 točkami je bil najboljši strelec Edwin Jackson, ki je zadel šest trojk. Štiri je dodal Clark, ki je vpisal 20 točk. Alen Omić je na parketu prebil nekaj manj kot deset minut in prispeval dve točki.

Real Madrid ostaja brez poraza
Nadaljuje se zmagoviti pohod branilca naslova, madridskega Reala. Kraljevi klub je odločilen korak k zmagi napravil v zadnji četrtini. Še sedem minut pred koncem je bil izid izenačen (60:60), nato pa je bo delnem izidu 14:4 Jaycee Carroll dosegel devet točk. Ameriški ostrostrelec je bil s 15 točkami prvi strelec gostiteljev, pri katerih je Anthony Randolph vpisal devet točk, Klemen Prepelič pa je v dobri minuti statistiko pustil praktično prazno.

Barcelona se je v Kaunasu rešila v podaljšku
V petek je bil osrednji obračun v Kaunasu, kjer je Žalgiris, hit lanske sezone, po podaljšku klonil pred Barcelono s 85:88. Jaka Blažič je dosegel 11 točk v 19 minutah, tri minute pred iztekom rednega dela je šel na rezervno klop in tudi v podaljšku, v katerem je Barcelona dosegla prvih pet točk, ni igral. Kyle Kuric (15 točk) je zadel pet trojk iz šestih poskusov. Pri Žalgirisu, ki v vseh 48 minutah niti enkrat ni vodil, je bil z 21 točkami prvi strelec Aaron White.

Evroliga, 7. krog:
DARUŠAFAKA - ARMANI OLIMPIA MILANO
92:98 (19:26, 30:28, 20:14, 23:30)
Eric 16; James 21, Micov 20.

BUDUĆNOST - BASKONIA
99:84 (26:18, 22:19, 27:23, 24:24)
Jackson 24, Clark 20 ... Omić 2 (1/2 za dve) in 1 podaja v 10 min; Šengelia 16.

OLYMPIACOS - FENERBAHČE
72:73 (18:21, 21:18, 14:11, 19:23)
Papanikolau 18; Slukas 20, Kalinić 16.

REAL MADRID - HIMKI MOSKVA
79:74 (19:12, 22:23, 15:20, 23:19)
Carroll 15, Causeur 13 ... Randolph 9 (2/4 za dve, 1/6 za tri), 6 skokov in 1 podaja v 19 min ... Prepelič (0/1 za dve) v 1 min; Crocker in Gill po 16.

ANADOLU EFES - PANATHINAIKOS
78:62 (19:11, 25:17, 16:18, 18:16)
Beaubois 19, Moerman 17; Thomas in Calathes po 11.

ŽALGIRIS - BARCELONA
* 83:88 (18:23, 16:16, 16:21, 26:16)
* - po podaljšku
White 21, Wolters 19; Kuric 15 (trojke 5/6), Tomić 14, Blažič 11 točk (iz igre 2/6, prosti meti 3/4) in 3 skoki v 19 minutah.