Edo Murić (v sredini) je bil s 16 točkami skupaj s Kendrickom Perryjem najboljši strelec Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Murić je tri sekunde pred koncem pri izidu 73:71 po zgrešenem metu Justina Cobbsa tudi ujel žogo pod svojim obročem in z zadetim prostim metom postavil končni izid. Kljub slabemu metu za dve točki (8/29) je tako zmaga ostala doma. Odločilna je bila dobra obramba.

Gostitelji so srečanje odprli s trojko Jarroda Jonesa in povedli s 7:2, nato pa je Budućnost odgovorila z dvema trojkama (7:8). Jaka Blažič je z uspešnim metom za tri točke zadel za vodstvo Olimpije s 13:8, a so po minuti odmora gostje do konca prve četrtine znova naredili preobrat (14:16).

Črnogorci so tudi dobro nadaljevali in z novo trojko ter sedmo točko Petra Popovića ušli na 21:28. Blažič je imel do tedaj že štiri izgubljene žoge. Budućnost je vodila še s 25:32, v zadnjih dveh minutah druge četrtine pa se je Olimpiji s trojkama Blažiča in Kendricka Perryja (9 točk do polčasa) uspelo približati le na točko zaostanka (33:34). Ljubljančani so v prvem polčasu trojke metali 7/18, za dve točki pa le 3/15. Skok so dobili s 23:17.

Jaka Blažič (levo, ob njem Amedeo Della Valle) je po 25 točkah v Bologni tokrat dosegel 10 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Uspešna skoraj polovica metov izza črte

V tretji četrtini si nobena izmed ekip ni priigrala več kot treh točk prednosti, domači pa še naprej niso blesteli pri metu za dve točki (6/21). Potem ko je Budućnost na začetku zadnjih 10 minut znova povedla s +4 (53:57), je s trojko odgovoril Blažič. Nato je bil izza črte uspešen še Jones, ko je Olimpija spet prišla v vodstvo (61:60). Američan je slabe tri minute pred koncem dosegel še svojo četrto trojko (69:67). Varovanci Jurice Golemca so za tri točke metali 15/32.

Murić in Perry (10 podaj) sta bila s po 16 točkami najboljša strelca gostiteljev, Jones jih je dodal 14, Blažič 10. Pri gostih nihče ni dosegel več kot 11 točk. V skokih je bilo 36:32.

Če so želeli ostati v dobrem položaju za napredovanje v četrtfinale, je bila zmaga zmajev kar nujna. Med osem namreč vodita prvi dve mesti v skupini. Olimpija, ki je v tej sezoni na domačem parketu dobila vseh šest evropskih tekem, je prejšnji teden drugi del začela s porazom pri Virtusu v Bologni (90:76).

Črnogorci so v Ligi ABA trenutno na petem mestu (deset zmag, dva poraza), dve mesti pred Olimpijo (devet zmag, trije porazi).

Cedevita Olimpija v Stožicah strla Budućnost

Izjavi po tekmi

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije: "Čestitke fantom za zasluženo zmago. Skozi celotno srečanje nismo popuščali. Bili smo fizični in se tepli, česar do danes nismo pokazali velikokrat. Dokazali smo sami sebi, da lahko na tak način igramo tudi proti ekipi, kot je Budućnost. Zadržati takšno moštvo pri 71 točkah je velika stvar. Ni mogoče igrati zgolj z enim ali dvema igralcema. Ves teden smo delali s ciljem, da priključimo tudi druge fante, ki bodo dodali svoj doprinos. Vseh devet košarkarjev in tudi tisti, ki niso igrali, so prispevali k tej zmagi."

Jarrod Jones: "Po predstavi v prejšnjem krogu smo vedeli, da moramo s trudom pokazati, da smo resni tekmeci v Evropskem pokalu. Ne smemo postati preveč navdušeni, skozi celotno tekmovanje moramo ostati osredotočeni. Od začetka sezone si ekipa želi, da bi v Evropskem pokalu ostali čim dlje."

Sorodna novica Golemac: Budućnost igra najboljšo košarko v Ligi ABA