Cedevita Olimpija je tretjič zapored (skupaj pa enajstič) osvojila superpokal. Foto: www.alesfevzer.com
Yogi Ferrell, sijajen organizator igre, je dosegel 27 točk, zadel je šest od devetih metov za tri. Foto: www.alesfevzer.com

Yogi Ferrell (27 točk, 6 podaj) je dobil priznanje za najkoristnejšega igralca tekme. Ko je ob koncu tretje četrtine zadel trojko z dvema korakoma nazaj, je Olimpijina prednost dosegla 25 točk (90:65), tako da dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Amar Alibegović se je v 20 minutah izkazal s 17 točkami in šestimi skoki, Alen Omić s 13 točkami in 11 skoki.

Ljubljanska ekipa je zadela 17 od 32 trojk (53-odstotna uspešnost), skok pa je dobila z 38:25. Mlada domžalska zasedba se pričakovano ni mogla resno upirati, že sredi prve četrtine je bilo na krilih razpoloženega Roka Radovića 13:1. Helios je imel na prvi ljubljanski juriš še odgovor in je znižal na 16:14, na drugega, po katerem je Olimpija na začetku druge četrtine povedla z 29:16, pa ne več.

Tibor Mirtič je bil z 19 točkami najučinkovitejši pri Heliosu.

Ekipi sta se za eno od domačih lovorik pomerili še tretjič v letošnjem koledarskem letu. V pokalnem tekmovanju je v finalu Cedevita Olimpija zmagala z 99:80, v finalu državnega prvenstva pa je ljubljanska ekipa serijo (za 19. naslov v samostojni Sloveniji) dobila s 3:0.

Olimpija je dosegla kar 112 točk, to je največ na tekmah slovenskega superpokala. Foto: www.alesfevzer.com

Superpokal organizirajo od leta 2003, v njem pa se vsako leto na začetku sezone na igrišču novinca v ligi (tokrat so to Škofjeločani) pomerita zmagovalec državnega prvenstva in zmagovalec pokala. Olimpija je to lovoriko osvojila četrtič zapored, skupaj pa enajstič.

Nova sezona v Ligi Nova KBM se bo začela prihodnji konec tedna. Uvodno tekmo 32. sezone bosta že v petek, 30. septembra, igrala Helios Suns in Hopsi Polzela. Cedevita Olimpija bo tekmovanje v Ligi ABA začela 2. oktobra doma proti Borcu, prva tekma v Evropskem pokalu pa jo čaka 12. oktobra v Stožicah proti Bursasporu. Helios Suns bo v tej sezoni tako kot Krka in GGD Šenčur nastopal še v Ligi ABA 2.