Ljubljanska in novomeška ekipa sta skupaj osvojili 24 naslovov državnega prvaka v košarki. Foto: www.alesfevzer.com

Zelo zanimiv je bil obračun med ekipama že v polfinalu pokalnega tekmovanja (Cedevita Olimpija je napredovala po nori trojki Eda Murića ob zvoku sirene z izidom 93:92), tudi v 1. SKL-ju se je obetala zanimiva tekma. In tako je bilo tudi na tokratni tekmi, a le v prvih treh četrtinah. V teh je večino časa vodila Krka, Olimpija pa je zadnjo četrtino začela silovito, povedla je za 11 (82:71) in mirno prišla do prve zmage v Ligi za prvaka.

Krka vodila za 9
Krka je tekmo začela bolje, po dobrih štirih minutah igre je vodila za 9 točk (4:13). Zmaji so odgovorili z miniserijo 5:0 (9:13). V nadaljevanju je Krka po trojki Ramljaka povedla za šest (13:19), do konca tega dela igre pa se je Olimpija približala na točko zaostanka (20:21).

V drugi četrtini sta si bili ekipi še naprej blizu, dve minuti pred odhodom na odmor pa je pri Krki trojko zadel Balažič za +6 (37:43). Ob polčasu je Krka vodila za 3 (44:47).

Boljša igra Olimpije v drugem polčasu
Tretjo četrtino so Krkaši začeli s serijo 0:6 za devet točk prednosti (44:53). Olimpija pa je goste ujela in prehitela (56:55), zadnjo četrtino je začela s +2 (69:67).

Dobro igro so Ljubljančani nadaljevali, šest minut pred koncem so povedli z dvomestno prednostjo (82:71). Sledile so minute brez košev na obeh straneh, prvi pa so zadeli Novomeščani (82:74). Olimpija je po dveh zadetih prostih metih Jake Blažiča vodila za 10 (84:74).

V Ligi za prvaka poleg Cedevite Olimpije in Krke nastopajo še Hopsi s Polzele, Helios Sunsi, Rogaška in Koper Primorska, Cedevita Olimpija. Vse ekipe že imajo zagotovljeno mesto v končnici državnega prvenstva.

Olimpija Ligo za prvaka odprla z zmago nad Krko

Za zadnji dve mesti v četrtfinalu se bodo pomerila moštva, ki nastopajo v Ligi za obstanek ‒ GGD Šenčur, Šentjur, Zlatorog Laško, Terme Olimia Podčetrtek.

1. SKL

LIGA ZA PRVAKA, 1. krog

CEDEVITA OLIMPIJA ‒ KRKA
86:77 (20:21, 24:26, 25:20, 17:10)
500; Hopkins 26 (7/11 za 2, 2/3 za 3), Blažič 19, Marinković 11, Murić, Krušlin in Artis po 7; Balažić 15, Cosey in Ramljak po 11, Lapornik 8, Škedelj 7.

Ljubljana ne bo gostila evroligaških obračunov

Tekem ženske košarkarske evrolige, ki bi morali biti v Ljubljani namesto v Italiji zaradi nevarnosti okužbe s koronavirusom, vendarle ne bo. Tekmeca italijanskih ekip Famila Schio ter Reyer Venezia, torej Sopron in Riga, sta namreč obvestila FIBA Europe, da ne bosta potovala na tekme.