Olimpija je pred 1800 domačimi gledalci pomembno zmago dosegla z izjemno strelsko predstavo: iz igre je metala 75-odstotno, za tri točke pa je bila celo več kot polovično uspešna (14/26). V drugem polčasu je zelo dobro odigrala tudi v obrambi.

Izbranci Jurice Golemca imajo velike težave v Ligi ABA, kjer so izgubili tri tekme zapored. V Evropskem pokalu so nadgradili zmago iz Las Palmasa prejšnji teden. Najboljši strelec je bil Edo Murić z 21 točkami, zadel je tri trojke. Štirikrat je bil izza črte natančen Marcus Keene (20 točk).

Zmaji so se prebudili po slabem startu
Gostje so začeli sijajno, blestel je Pelos, ki je zadel dve trojki v uvodnih štirih minutah (6:14). Rasheed Sulaimon je povišal na 8:18 sredi prve četrtine. Olimpija je odgovorila z delnim izidom 9:0. Keene je s trojko znižal na 17:18. Tudi Murić je bil dvakrat natančen izza črte za vodstvo zmajev s 23:21. Po 10 minutah je imela Olimpija točko naskoka (26:25).

Minimalna prednost Bourga ob odmoru
Francozi so zelo dobro začeli tudi drugo četrtino. Hayden Dalton, ki je poleti podpisal pogodbo z Olimpijo, a jo nato preklical, je zadel dve trojki (30:36). Olimpija je nato nanizala 11 točk, a ji ni uspelo zadržati prednosti do odmora. Marko Radovanović je ob pisku sirene naredil osebno napako nad Axlom Julienom, ki je s tremi prostimi meti postavil izid prvega polčasa 48:49.

Odlična obramba Olimpije v drugem polčasu
V tretji četrtini Francozi štiri minute in pol niso dosegli niti točke. Olimpija je z delnim izidom 13:0 povedla z 61:54. Razigrala sta se Keene in Murić. Po 30 minutah so imeli Ljubljančani sedem točk naskoka (72:65).

Štiri minute pred koncem je Jacory Williams znižal na 81:75, a preobrat Bourgu ni uspel. Keene in Melvin Ejim sta s trojkama poskrbela za navdušenje na tribunah. Obramba Olimpije je bila trdna, v zadnji četrtini so Francozi zmogli le 14 točk.

Murić blestel v Stožicah, Olimpija do druge zmage

Murić: Razvijamo se v dobro ekipo
"Za nami je res lep dan. Stožice so bile dobro napolnjene in to se je pokazalo tudi v naši igri. Imeli smo posebno energijo. Hvala vsem navijačem, ki so prišli na tekmo. Lepo jih je bilo videti in igrati pred njimi. Upam, da bomo šli skupaj naprej, ker nam tako lahko uspe. V Evropskem pokalu nam gre za zdaj dobro, morali pa se bomo zbuditi tudi v Ligi ABA. Pomembno je, da kažemo napredek, saj igramo vse bolje in bolje, tako da bodo prišle tudi zmage. Smo šele na začetku sezone in všeč mi je, kako igramo. Razvijamo se v dobro ekipo," je povedal Murić.