LeBron James je bil zelo natančen, zadel je osem od dvanajstih metov iz igre. S 27 točkami je bil prvi strelec tekme. Foto: Reuters
James je z izjemno energijo navdahnil Cleveland, ki je imel že v prvi četrtini 19 točk prednosti. Foto: Reuters

Tridnevni odmor je Cleveland dobro izkoristil in se na parket vrnil odločen, da spremeni potek v seriji. Šest igralcev je doseglo vsaj 10 točk. LeBron James je bil s 27 točkami in 12 podajami prvi igralec obračuna. Kyle Korver (zadel je vseh pet metov iz igre, od tega štiri trojke) je dodal 14 točk, Kevin Love 13 točk in 14 skokov.

Ključ do zmage je bil v natančnem metu, dobljenem skoku in organizirani obrambi. Cleveland je iz igre zadel 49 odstotkov metov, pri trojkah je bil celo polovično uspešen (17/34), pri čemer je James zadel vse tri poskuse. V skoku je bilo 45:34.

"Tokrat smo bili res dobri," je bil zadovoljen James, ki je bil v celoti zadovoljen s predstavo svojega moštva: "Bili smo osredotočeni in opravili naše delo tako v napadu kot v obrambi."

Že ob polčasu je bilo 61:41, v drugem delu pa se tekmecu (Jayson Tatum 18 točk) ni uspelo približati na manj kot 19 točk. Trener Bostona Brad Stevens je z enim stavkom povedqal vse: "Nadigrali so nas."

Boston v zgodovini kluba v 37 primerih v končnici nikoli ni zapravil vodstva z 2:0 v zmagah, a če kdo, je prav Cleveland sposoben končati ta niz. Jamesu in soigralcem je preobrat uspel v letih 2007 (v konferenčnem finalu je Detroit vodil z 2:0 v zmagah, Cleveland pa je dobil naslednje štiri tekme) in 2016 (v velikem finalu je Golden State povedel z 2:0, a je Cleveland vseeno osvojil šampionski prstan).

Vzhodna konferenca, finale, tretja tekma:
CLEVELAND (4) - BOSTON (2) (v zmagah 1:2)
116:86 (32:17, 29:24, 26:22, 29:23)
James 27 (8/12 iz igre, 3/3 za tri), 12 podaj in 5 skokov v 38 minutah, Korver 14 (4/4 za tri), Love 13 in 14 skokov, Hill 13, Smith 11 (3/4 za tri), Thompson 10, Clarkson 9, Nance 8, Green 6, Osman 3, Žižić 2; Tatum 18, Rozier 13, Monroe in Brown po 10, Morris 9,
Baynes, Smart in Horford po 7, Nader in Ojeleye po 2, Yabusele 1.