40-letni Dragiša Drobnjak je v 25 minutah dosegel 18 točk. Zadel je pet trojk iz devetih poskusov Foto: www.alesfevzer.com
Rogaška premagala Krko
Drobnjak prednost Rogaške povišal na 16 točk
Drobnjak zadel ključno trojko za zmago Rogaške

Ob polčasu je bilo 43:30, pri čemer je prednost gostiteljev dosegla celo 19 točk. Toda Krka se je vztrajno bližala in povedla, kar pa ni bilo dovolj za prekinitev njenega niza treh porazov. V ključnih trenutkih je Rogaško rešil veteran Dragiša Drobnjak, ki je bil z 18 točkami (trojke 5/9) najboljši strelec tekme.

Krka že v prvi četrtini zadela šest trojk
Rogaška je sijajno odigrala prvo četrtino (28:12), v kateri je zadela šest trojk (6/11) in presenetljivo dobila skok. Krka je uravnotežila skok in po spretno odigranih zadnjih sekundah prvega polčasa prišla na znosnih 13 točk zaostanka. Z delnim izidom 11:0 je pet minut pred koncem izenačila na 69, sredi 37. minute pa vodila 73:75. A pobudo je spet prevzela Rogaška, ključno trojko je 77 sekund pred koncem zadel Drobnjak.

50 točk Olimpije do polčasa
Vodilna Petrol Olimpija je v Tivoliju zanesljivo odpravila Helios. Bilo je 93:66, Olimpija pa je že ob polčasu vodila s 50:33, pri čemer je Devin Oliver dosegel 16 od svojih 20 točk. Največja prednost je dosegla 35 točk. Državni prvaki so zmagali četrtič zapored in ostajajo vodilna ekipa lige. Igralci Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so po odlični zadnji četrtini (29:17) in s pomočjo dvojnega dvojčka Rama Rizvića strli Šentjur z 80:76, Ilirija pa je morala na domačem parketu priznati premoč Sixta Primorske (89:102).

LIGA NOVA KBM - LIGA ZA PRVAKA, 11. krog:
PETROL OLIMPIJA - HELIOS SUNS
93:66 (27:16, 23:17, 19:13, 24:20)
Oliver 20 (16 točk v prvem polčasu), Badžim 15, Begić 14, Hrovat 10; Pelko 16, Đumić 15, Brodnik 11.

ROGAŠKA - KRKA
88:78 (28:12, 15:18, 24:28, 21:20)
Drobnjak 18. Nikolič in Fon (14 v prvem polčasu) po 17, Holcomb 12; Jošilo 18, Zagorac 14, Bratož 12, Marinelli 10.