Yogi Ferrell, ki je v Beogradu na odločilni polfinalni tekmi Lige ABA zmogel le tri točke, je tokrat blestel pri Cedeviti Olimpiji. Dosegel je 35 točk, od tega 22  v drugem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com
Yogi Ferrell, ki je v Beogradu na odločilni polfinalni tekmi Lige ABA zmogel le tri točke, je tokrat blestel pri Cedeviti Olimpiji. Dosegel je 35 točk, od tega 22 v drugem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so na pragu tretjega zaporednega naslova državnega prvaka, skupno jubilejnega 20. naslova državnih prvakov, in trojne krone na domačih parketih v sezoni 2022/23 po zmagah v superpokalu in Pokalu Spar.

Domžalčani igrajo šestič v finalu državnega prvenstva, prvaki pa so bili v sezonah 2006/07 in 2015/16.

Tekma je bila izenačena skozi celotno srečanje, gostujoči košarkarji pa so prevladovali predvsem v skoku (27:47).

Cedevita Olimpija zapravila + 10
Domžalčani so bolje začeli tekmo pred domačimi navijači, povedli so z 8:4. Ljubljančani so s serijo 0:6 prevzeli vodstvo (8:10). Po izenačeni igri je Olimpija ob koncu prve četrtine vodila za sedem (13:20).

Tolikšna je bila razlika tudi na uvodu druge četrtine (15:22). Tadej Ferme je s trojko zmanjšal zaostanek (18:22), Helios pa se je tekmecem še bolj približal (26:28). Zmaji so v nadaljevanju ohranjali prednost sedmih točk (26:33, 29:36, 31:38). Varovanci Mira Alilovića so nato povedli z dvomestno prednostjo (31:41). Domžalčani so odgovorili s serijo 6:0 (37:41).

Razpoloženi Ferrell vodil zmaje k zmagi
Helios se je na začetku drugega dela tekme približal na dve točki (39:41), toda Olimpija je s serijo 0:7 znova prevzela vodstvo (39:48). Za devet je vodila tudi pri izidu 41:50. Domžalčani se niso predali (49:52). Olimpija je po nešportni osebni napaki tekmecev prednost podvojila (49:55). Domžalčani so po trojkah Tadeja Fermeta in Urbana Omana znova ujeli tekmeca (57:57).

Helios je na začetku zadnje četrtine povedel za točko (60:59), Dennis Tunstall pa je atraktivno zabil za povišanje vodstva na +3 (62:59). Yogi Ferrell je odgovoril s trojko (62:62). Olimpija je nato dvakrat povedla za 3 (64:67; 66:69). Ferme je lepo polagal, Austin Luke pa je uspešno zaključil prodor za točko prednosti Heliosa (70:69). Po minuti odmora je Yogi Ferrell v enem napadu zmajem priigral tri točke (70:72). Domžalčani so zapravili napad, Edo Murić pa je zadel trojko za +5 Olimpije (70:75). A tekma še ni bila odločena, Blaž Mahkovic je zadel trojko (73:75). Tudi Yogi je bil uspešen pri metu za tri točke, odgovoril je Mahkovic (76:78). Ferrell je zadel dva prosta meta, na drugi strani je Helios prišel do lahkega koša. Ferrell je bil znova natančen s črte prostih metov in tekma je bila odločena (78:82).

Četrta tekma bo v soboto ob 18.00 v Hali Tivoli, morebitna peta pa v torek ob 20.30 v Domžalah.

Izjemni Ferrell zrežiral zmago Cedevite Olimpije na tretji finalni tekmi v Domžalah