Košarkarji Krke so v Šenčurju doživeli prvi poraz v letošnjem državnem prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

Reprezentančni odmor Novomeščanom ni koristil, saj so na treningih manjkali štirje igralci in pomočnik trenerja. Na drugi strani se je GGD Šenčur v miru pripravljal na uvodno tekmo 10. kroga.

Po izenačenem prvem polčasu je prvi korak naredil v uvodnih minutah nadaljevanja z delnim izidom 7:0 in vodstvom 38:31, ki ga gostje niso več izničili. Nekajkrat so se Dolenjci še prebili do koša ali dveh zaostanka, vendar so imeli domači vsakokrat dovolj razpoložene igralce v napadu, da so odgovorili na poskuse preobrata. Dokončno so gostitelji pobegnili na začetku zadnje četrtine oziroma v 32. minuti, ko so prednost povišali na +16 (65:49).

Naveza Ramo Rizvić (19 točk), Dino Murić (14 točk, 12 skokov) in David Kralj (12 točk) je skupaj dosegla skoraj dve tretjini domačih točk, medtem ko sta pri Krki iz sivega povprečja izstopala le Jure Škifič (16 točk) in Roderick Rodney Camphor (12).

Primorska slavila v Domžalah

Potem ko je Helios na začetku sezone dobil dvoboj v Kopru, pa je bila Primorska boljša v Domžalah. Odločilna je bila serija 14:3 v tretji četrtini, po kateri so gostje povedli s 64:56, priigrane prednosti pa od tedaj niso več izpustili iz rok. Tri minute pred koncem srečanja je razlika narasla na deset, dvoboj pa je bil dokončno odločen.

Pri gostiteljih je bil s 24 točkami najboljši Blaž Mahkovic, ki jih je že v prvem polčasu dal 19. 24 jih je dosegel tudi prvi gostujoči strelec Erjon Kastrati. Jurij Macura je dodal 14 točk, Urban Durnik pa deset in 13 skokov. Skok je Primorska dobila z 42:27.